۱۸:۰۴ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - 13 March 2018
کد خبر: ۴۹۱۱۲
امروز در خانه ملت صورت گرفت؛
نمایندگان با 152 رأی مخالف استیضاح،‌ به ادامه فعالیت عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در دولت دوازدهم رأی مثبت دادند.
آخوندی پنجمین رای اعتماد از مجلس را دریافت کرد/ ساختمان تپه‌های عباس‌آباد به نام آخوندی باقی ماند

نمایندگان مجلس در جلسات علنی عصر امروز (سه‌شنبه21/اسفند96) مجلس به بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی با امضای 40 نماینده پرداختند که در نهایت نمایندگان با92 رأی موافق، 152رأی مخالف و 2ممتنع استیضاح از مجموع246 نماینده حاضر در مجلس آخوندی را ابقاء‌ کردند.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم، اولین رای اعتماد نمایندگان مجلس در سال ۹۲ را با ۱۵۹ رای موافق به خود اختصاص داد.

آخوندی البته سه استیضاح را نیز از سرگذراند که نخستین آن در سال ۹۴ با امضای ۱۳ نفر از نمایندگان مجلس در پنج محورِ عدم انجام تعهدات زمان اخذ رای اعتماد، مشکلات حوزه عمومی وزارتخانه، مشکلات حوزه زمین، مسکن شهری و روستایی، مشکلات حوزه حمل و نقل و مشکلات حوزه مالی وزارتخانه بود که با پاسخ‌های وی در استیضاح نخست، وکلای ملت با ۱۷۵ رای موافق به ابقای آخوندی در وزارت راه و شهرسازی رای مثبت دادند.

دومین استیضاح نیز در اسفندماه ۹۵ به دنبال حادثه تلخ تصادف دو قطار مسافری در هفت‌خوان دامغان که منجر به فوت ۴۹ تن شد رخ داد. با توضیحاتی که وزیر راه و شهرسازی ارایه داد نیز بار دیگر نمایندگان مجلس به وی با آرای بیشتری رای اعتماد دادند و در استیضاح دوم، وزیر راه و شهرسازی با ۱۷۶ رای موافق به ابقا، در سمت خود به عنوان وزیر راه و شهرسازی باقی ماند.

در 29مرداد96 آخوندی با گرفتن رای اعتماد جدید از نمایندگان زمان حضور خود در ساختمان شهید دادمان را برای یک دوره چهار ساله دیگر تمدید کرد در این دوره از مجموعه ۲۸۸ رای ماخوذه آخوندی توانست ۱۸۸ رای موافق را به دست بیاورد تا در کنار ۷۵ رای مخالف، ۱۴ رای ممتنع و یک رای باطله بار دیگر سمت خود را در دولت حفظ کند.

این بار نیز مجلس در 21اسفند96 برای بار پنجم با 92 رأی موافق، 152رأی مخالف و 2 ممتنع استیضاح از مجموع 246نماینده حاضر در مجلس آخوندی را ابقاء‌ کردند.

انتهای پیام/
کدخبر:0226
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar