۱۱:۵۲ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - 14 March 2018
کد خبر: ۴۹۱۱۷
معاون وزیر راه در گفت‌وگو با «صما»خبر داد:
صما- خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است: در حال حاضر بانک مرکزی یکی از خوش ‌قول ‌ترین بانک‌های جهان بوده و تضمین آن موردقبول کشورهای متعدد است؛ بنابراین مشکلی در خصوص حضور بخش سرمایه‌گذاری نداریم.
نهایی شدن قرارداد ساخت۸۹۶ کیلومتر آزادراه جدید در آینده نزدیک/ رشد ساخت آزادراه و ریل در سال ۹۶به گزارش «صما» معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بخش جاده‌ای تنها در حوزه آزادراهی سرمایه‌گذاری مشترک داریم. گفت: از گذشته تاکنون سرمایه‌گذاری در این بخش داخلی بوده و از دیرباز در این حوزه این سرمایه‌گذاری به ۲ شکل فردی یا مشارکتی با بانک‌ها صورت گرفته است.

خیرالله خادمی بابیان مطلب فوق گفت: بنابراین تنش‌های سیاسی تأثیر چندانی بر حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای و پروژه‌های جدید نخواهد داشت.

وی بابیان اینکه تنها حوزه متأثر از تنش‌های سیاسی بخش ریلی است گفت: بااین‌وجود در این حوزه حضور سرمایه‌گذاران خارجی از ابتدای سال ۹۶ پررنگ بوده و در صورت ایجاد تنش اقتصادی یا سیاسی در آینده نزدیک این مشکلات با فاینانس قابل جبران است و از آنجایی بانک مرکزی تضمین‌های قابل قبولی به کشورهای فاینانس ارائه می‌دهد مشکلی در این خصوص ایجاد نخواهد شد.

خادمی در ادامه تأکید کرد: در حال حاضر بانک مرکزی یکی از خوش‌قول‌ترین بانک‌های جهان بوده و تضمین آن موردقبول کشورهای متعدد است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: مطمئن در سال‌های آتی قراردادها مرتبط با حمل‌ونقل در بین کشورهای دوست و تمامی کشورهایی که تمایل زیادی برای حضور و سرمایه‌گذاری در ایران دارند مشکلی نخواهد داشت.

وی بابیان اینکه ۶ قرارداد امضای شده ریلی در سال ۹۶ بیانگر حضور پررنگ کشورها در سرمایه‌گذاری است خاطرنشان کرد: بالغ‌بر ٣ هزار و ۴۱۰ کیلومتر پروژه ریلی در حال انجام و پنج هزار کیلومتر ریل جدید در دست مطالعه قرار دارد.

وی افزود: تا پایان سال ۹۶ حدود ۵۱۶ کیلومتر ریل‌گذاری انجام‌شده، تحویل داده می‌شود و امیدواریم با این اقدام مجموع طول خطوط ریلی قابل بهره‌برداری در یک سال به ۹۱۹ کیلومتر برسد و تا سه‌ماهه اول سال ۹۷، پنج استان کشور به شبکه ریلی متصل شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه بیان داشت: با توجه به وضعیت خاص کشور استفاده از بخش خصوصی و تأمین مالی از طریق فاینانس باتدبیر وزیر راه و شهرسازی در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: بر این اساس در بخش ریلی ۷ پروژه درمجموع به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان در برنامه تأمین مالی قرار گرفت که به‌عنوان نمونه کرمانشاه-خسروی و شیراز-بوشهر اشاره کرد. همچنین پروژه‌های همدان-سنندج، گرگان-مشهد، میانه-اردبیل و میانه-تبریز در دست پیگیری و نهایی شدن هستند.

خادمی همچنین از نهایی شدن ۸۹۶ کیلومتر آزادراه در قالب ۸ پروژه جدید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ۱۱۱۳ کیلومتر آزادراه در سال گذشته بااعتبار ۸۷۰۰ میلیارد تومان اجرایی شد که ۷۰ درصد سهم از سوی بخش خصوصی و ۳۰ درصد آن را دولت تأمین کرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: قرارداد ساخت ۸۹۶ کیلومتر آزادراه جدید در قالب ۸ پروژه در حال نهایی شدن است و امیدواریم پس از انجام فرایندها از سوی دولت به تصویب برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان یکی از اقدامات مهم دولت برای افزایش ظرفیت جاده‌ای کشور را طرح ارتقا سطح سرویس عنوان کرد و گفت: شریان‌های مهم ترافیکی باید به آزادراه و بزرگراه ارتقا یابند لذا با ارتقا سطح جاده‌ها به‌صورت آزادراهی کمبود مسیرهای جاده‌ای رفع و به نیازهای خودروها و مسافر پاسخ داده می‌شود.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
0
0
ساخت آزادراه کنارگذر شمالی اراک به طول ۵۲ کیلومتر و تکمیل تقاطع غیرهم سطح سنجان اراک بعد ۳ سال بلاتکلیفی ضروری است
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar