۱۰:۲۴ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۷ - 27 March 2018
کد خبر: ۴۹۱۴۷
مدیران کل راه و شهرسازی استان ها در گفت و گو با «صما»:
هر ساله با آغاز نوروز سازمان های استانی هر کدام به نوبه خود تلاش می کنند تا زمینه های سفری خوب و ایمن را برای مسافران و گردشگران فراهم کنند و تا جای ممکن امکانات و خدمات مورد نیاز را به آنها ارائه کنند.
تشریح برنامه‌های ادارات راه و شهرسازی در نوروز 97/ زمینه‌سازی برای سفر ایمن هموطنانهر ساله با آغاز نوروز سازمان های استانی هر کدام به نوبه خود تلاش می کنند تا زمینه های سفری خوب و ایمن را برای مسافران و گردشگران فراهم کنند و تا جای ممکن امکانات و خدمات مورد نیاز را به آنها ارائه کنند. از جمله این سازمان ها ادارات کل راه و شهرسازی استان ها است که به واسطه نقش کلیدی که در تامین امنیت مسافران در راه ها و جاده ها دارند، از اهمیت اساسی برخوردار است.

نظارت لازم بر دستگاه‌های متولی

در همین راستا مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی ضمن تشریح برخی از برنامه های نوروزی در این استان گفت: برنامه نوروزی ما در استان بیشتر در حوزه کمیسیون ایمنی فعال است. بنابراین کمیسیون ایمنی به صورت یک روز در میان فعالیت خود را ادامه خواهد داد تا در صورت بروز مسئله‌ای برای مسافران و زائرانی که به مشهد مقدس سفر می‌کنند، بتوانیم مشکلات آنها را حل کنیم.

محمدرضا اخوان در گفت و گو با «صما» با اشاره به همکاری نهادهای ذیربط در این کمیسیون ادامه داد: در این راستا نهادهای مختلفی مثل پلیس راه، اورژانس، هلال احمر، استانداری و سایر دستگاه‌های متولی در حوزه راه و ایمنی راه عضو این کمیسیون هستند.

وی تاکید کرد: قرار است که سیاست‌گذاری‌ها را در کمیسیون ایمنی انجام دهیم و نظارت لازم را هم بر دستگاه‌های متولی داشته باشیم.

تسهیل سفرهای نوروزی

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام اینکه در سال جدید ادارات کل راه و شهرسازی یکی از اجزای ستاد هماهنگی برای سفرهای نوروزی هستند گفت: ما نیز در استان به عنوان دبیر یکی از کارگروه‌ها، جلساتی را برای این منظور برگزار کرده‌ایم.

محبوب حیدری در گفت و گو با «صما» تشریح کرد: در این جلسات برنامه و سیاست ‌های دستگاه‌های ذیربط مشخص و نوشته شده و براساس این صورت جلسات، اقدامات نوروزی مشخص می‌شود. درنهایت از این طریق هماهنگی بیشتری درخصوص تسهیل سفرهای نوروزی بین دستگاه‌ها انجام می‌گیرد.

تامین ایمنی مسافران در راه ها

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز در این رابطه گفت: در ستاد سفر هماهنگی بسیار خوبی توسط دستگاه‌های ذیربط شامل اداره کل راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، هلال احمر، اورژانس جاده‌ای، پلیس راه، آموزش و پرورش، استانداری، فرمانداری و شهرداری انجام گرفته و وظایف هر یک از آنها مشخص است.

مسعود مالکی در گفت و گو با «صما» اشاره به اینکه راهداران هم در طول مسافت، راه‎های مواصلاتی را کنترل می‌کنند، اعلام کرد: راهدارخانه‌ها تجهیز شده و مجتمع‌های خدماتی به طور کامل تشکیل شده است. به هر حال سعی کرده‌ایم زمینه‌های سفری ایمن را برای هموطنان فراهم کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه برای سهولت سفر هموطنانی که قصد بازدید از استان ما را دارند، تمهیدات لازم را به طور کامل انجام داده‌ایم، گفت: در این زمینه دستگاه‌های متولی مشخص شده است.

مالکی افزود: در این راستا برای تامین کامل ایمنی مسافران جلساتی را با معاون امور عمرانی داشته‌ایم و بنرهای لازم را نصب کرده‌ایم تا درخصوص وضعیت راه‌ها و نیز مناطق دیدنی استان اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهیم.

آمادگی کامل در بخش نگهداری راه‌ها

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان هم گفت: از تاریخ 17 مهرماه 95 که کار راهداری از اداره کل راه و شهرسازی منتزع شد، عملیات نگه‌داری و ایمن‌سازی راه‌ها به اداره کل راهداری منتقل شد. ولی ما کماکان به عنوان دبیرخانه در شورای هماهنگی و کمیسیون ایمن‌سازی، هماهنگی لازم را برای ایام تعطیلات انجام می‌دهیم.

علی خاوری در گفت و گو با «صما» ادامه داد: روال معمول این است که همکاران راهدار در بخش نگهداری راه‌ها فعالیت می‌کنند. برای نمونه در استان ما 275 نوع وسایل نقلیه و 400 نفر نیروی انسانی در راهدارخانه‌ها و ادارات مستقرند. راهدارخانه‌ها نیز به اسکان اضطراری تجهیز شده و امکاناتی نظیر آسفالت سرد، راهداری، کشیک‌ها و موضوعاتی از این دست در آمادگی کامل هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه ساخت هم که به وظایف ما مربوط است، ایمن‌سازی پروژه‌هایی مطرح است که در کنار جاده‌ها واقع شده و در دستور کار جدی ماست.

خاوری با بیان اینکه در نوروز 97 قرار است چند پروژه مشخص در استان زیربار ترافیک برود گفت: تلاش می کنیم تا از این طریق بتوانیم قسمتی از مشکلات ترافیکی استان را در آن نقاط رفع کنیم.

وی افزود: ازجمله این مناطق کنارگذر لنگرود و همچنین کنارگذر پره‌سر در منطقه غرب است که برای کاهش ترافیک استان گیلان بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است و در ایام عید زیر بار ترافیک می‌رود. همچنین با هماهنگی که در کمیسیون ایمنی داریم، همکاران ما در بخش اورژانس و هلال احمر، خدمات لازم را به مردم ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar