۱۵:۴۰ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - 04 April 2018
کد خبر: ۴۹۱۷۲
در اسفندماه ۱۳۹۶ بالاترین رشد متوسط قیمت مسکن شهر تهران در منطقه ۵ با ۴۱ درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال قبل به ثبت رسیده است.
آمارها نشان می دهد در مناطق ۵، ۲، ۴ و ۱ شهر تهران که معمولا بیشترین معاملات مسکن در آنجا صورت می گیرد بالاترین رشد قیمت مسکن نیز به ثبت رسیده است. در منطقه ۵ که در اسفندماه امسال ۱۳.۳ درصد از کل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داد شاهد رشد ۴۰.۹ درصدی معاملات بوده ایم. میانگین قیمت این منطقه هم اکنون متری ۷ میلیون تومان است.

جهش قیمت مسکن در منطقه ۵ + نمودار

در منطقه ۲ نیز ۹.۹ درصد از کل خرید و فروش مسکن انجام شده و قیمتها نیز حدود ۳۵ درصد رشد کرده است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه هم اکنون ۹.۲ میلیون تومان در هر متر مربع است.

در منطقه ۴ به ترتیب شاهد افزایش ۹.۹ درصدی معاملات و ۲۴ درصدی قیمت بوده ایم. متوسط قیمت مسکن در منطقه ۴ هم اکنون متری ۶.۱ میلیون تومان است.

همچنین در اسفندماه گذشته ۷.۲ درصد کل معاملات در منطقه ۱ انجام شده است. این منطقه هم اکنون بالاترین میانگین قیمت مسکن شهر تهران را با متری ۱۲.۳ میلیون تومان به خود اختصاص داده است. متوسط رشد قیمت در منطقه ۱ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۵ درصد بوده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها قیمت مسکن ، تهران ، منطقه5
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar