۱۳:۵۵ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - 10 April 2018
کد خبر: ۴۹۲۲۵
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:
وزیر راه و شهرسازی از برخورد قاطع با افرادی خبر داد که از مهندسان ناظر درخواست دریافت ۵درصد حق‌الزحمه را می‌کنند. بر اساس ابلاغیه دی‌ماه گذشته آخوندی دریافت این مبلغ از ۱۰ بهمن ۹۶ ممنوع شده بود.

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که "بر اساس ابلاغیه شما از 10 بهمن سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان از دریافت 5 درصد حق‌الزحمه منع شدند، اما برخی از مسئولان این سازمان به‌صراحت اعلام می‌کنند دریافت این مبلغ از مهندسان همچنان ادامه دارد"، اظهار کرد: هر مهندسی که از وی درخواست دریافت 5 درصد شده می‌تواند شکایت کرده و به آن رسیدگی می‌کنیم.

وی تصریح کرد:‌ چنانچه تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد،‌ متخلفان به شورای انتظامی سازمان‌های نظام مهندسی معرفی و با آنها برخورد می‌شود.

وی افزود: با هیچ کس در این رابطه تعارف نداریم.

به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی 26 دی‌ماه سال گذشته در ابلاغیه‌ای دریافت 5 درصد کمیسیون از محل حق نظارت مهندسان ناظر توسط سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌های سراسر کشور را لغو کرد.

آخوندی در نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور دستور لغو کسر پنج درصد مبلغ حق نظارت (مهندسان ناظر) واریزی صاحب کار به حساب سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌های کشور را از 10 بهمن سال گذشته صادر کرد.

در این نامه آمده است؛ «بر اساس اختیارات مصرح در ماده 40 آیین‌نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 17 تیرماه 83 هیئت وزیران (ابلاغی 4605 / 28549 ه مورخ 22/ 4/ 1383) بدین‌وسیله قسمت اول بند 16-3-1 پیوست مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری) مبنی بر کسر 5درصد مبلغ حق نظارت واریزی صاحب کار به حساب سازمان استان، از ابتدای 10/ 11/ 1396 ملغی می‌گردد.

لازم است مراتب توسط سازمان‌های استان‌ها در بودجه سالانه ملحوظ و عدم اخذ این مبلغ به‌دقت رعایت و ملاک عمل قرار گیرد».

این در حالی است که برخی مسئولان سازمان نظام مهندسی به‌صراحت اعلام می‌کنند همچنان 5 درصد از حق‌الزحمه مهندسان ناظر کسر و به حساب سازمان‌ها واریز می‌شود.

منبع: تسنیم
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
0
0
تو شرایط رقابت و تو این بازار متاسفانه تخفیف پیش میاد ، مدیر های اجرایی نظام مهندسی کارها خوب و چاق را به دفاتر شریک خودشان میفرستن و
انهایی که شهرداری هستند و پروانه دارند و دفتر هم دارند از طریق تهدید به اینکه اگه مالک نقشه را به دفتر خود نبرند کارشان را راه نمی اندازند یا به تحریک اینکه اگر بروند دفتر خودشان سریعتر کارشان درست میشود کارها را قبضه میکنند و برای هیچ مالکی هم هیچی که تخفیف نمیدهند بلکه پول زیادی هم میگیرند و مالک جرات نق زدن ندارد مبادا کارش درست نشود .
ولی بقیه دفاتر که نور چشمی نیستند گاها برای جذب مشتری همه جور بسازند و حتی تخفیف هم بدهند ،
اگه ریشه یابی بکنیم عامل تخفیف ها هم همین مهندسان شاغل و منافع متعارض در ادارات شهرداری و نظام مهندسی هستند که رقابت را ناسالم میکنند و بقیه را برای حفظ بقا و زنده ماندن مجبور به
تخفیف و ... ماجرا میکنند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar