۱۶:۰۳ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - 10 April 2018
کد خبر: ۴۹۲۳۵
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی از در دست ساخت حدود ۱۲۰۰۰ کیلومتر خط ریلی و جاده در کشور خبر داد و گفت: در تعاملات خارجی بر جذب سرمایه و انتقال دانش تمرکز کرده‌ایم.

خیرالله خادمی در دیدار با رایزن اقتصادی سفارت اتریشبا اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: در زمینه تجهیزات و ماشین آلات هرجا که مشابه ایرانی وجود داشته باشد از آن استفاده می کنیم و در تعاملات خود تمرکز را بر انتقال دانش ساخت تجهیزات به داخل کشور وجذب سرمایه های خارجی قرار داده ایم.

وی بیان کرد:‌ هم‌اکنون 3 هزار و 410 کیلومتر خط ریلی، هزار و 170 کیلومتر آزادراه و 7 هزار و 500 کیلومتر بزرگراه در کشور ایران با مدیریت شرکت ساخت و توسعه در دست ساخت است که در زمینه سرمایه گذاری و تامین مالی این پروژه ها آماده همکاری با شرکت‌های مختلف هستیم.

وی تضمین بانک مرکزی و مشوق های دولتی در خصوص سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل‌ونقل را عامل مهمی در علاقمندی کشورهای مختلف برای حضور در ایران عنوان کرد و افزود: بسترهای لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در زیربناهای حمل و نقل ایران فراهم شده و تا کنون نیز با کشورهای مختلف قراردادها و تفاهمنامه‌هایی در رابطه با ساخت پروژه‌های ریلی و آزادراهی با شرکت های خارجی به امضا رسیده است.

کریستف گراب مایر رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران نیز با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های حمل و نقل در جهان گفت: همانطور که می دانید توسعه زیرساخت ها به خصوص در زمینه ریلی عنصری مهم در توسعه اقتصادی کشورها به حساب می آید و در پیشرفت کشورها بسیار مهم است. شرکت های اتریشی فعال در حوزه راه آهن را از جمله کشورهای مطرح در سطح جهان هستند و امیدواریم تا زمینه همکاری شرکت های ایرانی با این شرکت ها فراهم شود.

انتهای پیام/

برچسب ها حمل و نقل ، جاده ، ریل
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar