۱۳:۵۳ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - 11 April 2018
کد خبر: ۴۹۲۴۵
عضو کمیسیون عمران مجلس درگفت‌وگو با «صما» پیشنهاد داد:
عضو کمیسیون عمران مجلس منشاء بخش‌نامه‌های اخیر وزیرراه و شهرسازی را اجرای عدالت در حوزه مهندسی قلمداد کرد اما درعین حال برضرورت بازنگری آخوندی در بخش‌نامه‌های منع تعارض منافع تاکید کرد .
تخصیص 20درصد از ظرفیت کار مهندسی به مهندسان شاغل کم درآمد/مهندسان کم‌درآمد مشمول بخش‌نامه منع تعارض نشوندعضو کمیسیون عمران مجلس ضمن تاکید برضرورت بازنگری وزیرراه وشهرسازی درابلاغیه‌هایی که برای سازمان نظام مهندسی ساختمان صادر کرده است درعین حال گفت: در اولین دیدار خود با وزیرراه وشهرسازی به او پیشنهاد خواهم داد که درابلاغیه منع تعارض منافع تجدید نظرکند و 20درصد از سهیمه ظرفیت اشتغال مهندسی را به مهندسان شاغل کم درآمد اختصاص دهد تا معیشیت این قشر از مهندسان درخطر نیفتد.

سید احسن علوی درگفت وگو با خبرنگار صما با بیان مطلب فوق منشاء بخش نامه‌های اخیر ابلاغیه های آخوندی را اجرای عدالت قلمداد کرد اما درعین حال برضرورت بازنگری وزیرراه در بخش نامه های منع تعارض منافع تاکید کرد وگفت: باتوجه به اینکه برخی از مهندسان شاغل حقوق دریافتی آنها کم است وتکافوی زندگی آن را نمی دهد، بنابراین انتظار می‌رود که وزیرراه و شهرسازی مهندسان کم درآمد را مشمول این بخش نامه نکند.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه اجرای این بخش نامه سبب آسیب به معیشت مهندسان کم درآمد خواهد شد همچنین خاطرنشان ساخت: براین اساس انتظارمی رود که دولت دراین زمینه تجدید نظرکند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه به دنبال آن هستم که دراولین دیدار خود با وزیرراه وشهرسازی این موضوع را مطرح کنم همچنین درگفت‌وگو با «صما» تصریح کرد: بسیاری ازمهندسان کم درآمد با فعالیت در بخش خصوصی،درواقع به نوعی پایین بودن حقوق خود را جبران می کنند واگرقرارباشد که بخش نامه دولت مانع ازفعالیت این قشرشود دراین صورت شرایط معیشتی این عده شدیدا تضعیف و با مخاطره مواجه خواهد شد.

وی با یادآوری این موضوع که امکان استخراج اطلاعات مهندسان شاغل کم درآمد وجود دارد اظهارداشت: امیدوارم که وزیرراه وشهرسازی ازاین پیشنهاد استقبال کند.

انتهای پیام/

کدخبر:0221

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
0
0
امکان استخراج اطلاعات مهندسان شاغل کم درآمد وجود دارد = با استعلام ازسازمان برنامه و بودجه - سازمان بیمه تامین اجتماعی - سازمان بازنشستگی کشوری - اتاق اصناف - ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
0
0
مهندسان کم درآمد = مهندسانی که حقوق و درآمد ثابت و دایمی ندارند - مهندسانی که شاغل در بخش دولتی نیستند - مهندسانی که حقوق دریافتی آنها از پایه حقوق کارگران که 1 میلیون و 116 هزار تومان است کمتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
0
0
احراز مشاغل دولتی مهندسان = استعلام از سامانه کارکنان نظام اداری کشور = http://www.karmandiran.ir/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
0
0
نظام مهندسی ساختمان حتی نمی تواند شاغلین تمام وقت سرساختمان را از کارمندان دولت تفکیک کند مثلا مجریان حقیقی - اعضای هیات مدیره شرکت های مجری حقوقی -اعضای هیات مدیره شرکت های آزمایشگاه خاک و بتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
0
0
سهمیه نظارت و اجرای مهندسان بازنشسته باید به 1/3 سهمیه مهندسان بیکار کاهش پیدا کند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar