۰۹:۴۴ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - 15 April 2018
کد خبر: ۴۹۲۵۷
انتقاد دبیرکل فدراسیون حمل ونقل و لجستیک ایران در گفت‌و گو با «صما»:
دبیر کل فدراسیون حمل ونقل و لجستیک ایران با اشاره به اینکه یکی از عمده ترین مشکلات شرکت های حمل و نقل و صادر کننده کالا، چالش بیمه ای است گفت: این مشکل از آنجایی ناشی می شود که نگاه بیمه به صنعت حمل و نقل فقط نگاه بهره برداری است.
نگاه بهره برداری بیمه به صنعت حمل و نقل/ مشکلات شرکت‌ها در حوزه صادرات کالامحمد عیقرلو در گفت و گو با «صما» با بیان این مطلب افزود: متاسفانه تا کنون بیمه ها نسبت به این مسائل کم لطفی کرده اند و این در حالی است که بیمه ها باید پای کار بیایند و منافع شرکت های حمل و نقل و صادر کننده کالا را حفظ کنند. به طوری که منافع شرکت های حمل و نقل و صادر کننده کالا حفظ شود.

وی درخصوص مزایای بیمه برای شرکت های حمل و نقل بیان کرد: شرکت های حمل و نقل وقتی حمل ونقل کالایی را از مبدا به مقصد برعهده می گیرند، چنانچه کالا خسارت ببیند، صاحب کالا بلافاصله بر علیه شرکت حمل و نقل شکایت می کند.

دبیر کل فدراسیون حمل ونقل و لجستیک ایران ادامه داد: در چنین شرایطی شرکت های بیمه به کمک شرکت های حمل و نقل می آیند و به سرعت خسارت صاحب ذی نفع را پرداخت می کنند تا هرچند که کالایی در این میان از بین رفته، اما از سوی دیگر شرکت ها مجددا بتوانند به حیات و فعالیت خود ادامه دهند.

وی با ارائه مثالی تصریح کرد: به طوری که مثلا با از بین رفتن کالایی که ارزش آن معادل با 80 هزار دلار است، شرکت صادر کننده و حمل و نقل دچار مشکل نشود. یعنی بیمه خسارت این شرکت را پرداخت کند تا بتواند دوباره به فعالیت خود ادامه دهد.

عیقرلو همچنین یادآور شد: همانطور که بیمه تصادفات خسارت ها را پرداخت می کند تا برای کسی گرفتاری به وجود نیاید، انتظار ما از شرکت های بیمه نیز پوشش کامل است.

دبیر کل فدراسیون حمل ونقل و لجستیک همچنین درباره نقش بیمه در حمل و نقل کالا به خارج از کشور گفت: در این بخش هم بیمه نقش اساسی دارد و اصولا در مواردی که صادرات کالا از داخل به خارج از کشور انجام می گیرد، بیمه CMR مطرح است که شامل حال حمل و نقل داخلی یعنی بین شهرهای کشور نمی شود.

عیقرلو در همین حال درخصوص مشکلات شرکت های حمل ونقل در حوزه صادرات کالا اظهار کرد: یکی از این مشکلات بحث بیمه است. همچنین بحث دسته بندی، بازرسی و سایر مسائلی که صادرات را دچار مشکل می کند، از دیگر چالش ها در این حوزه است.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar