۱۶:۴۰ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - 16 April 2018
کد خبر: ۴۹۲۸۳
براساس آمارهای ارائه شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها، فرودگاه مهرآباد همچنان اصلی‌ترین و پرترافیک ترین فرودگاه ایران به حساب می‌آید.

براساس آمارهای منتشر شده در اسفندماه سال ۱۳۹۶ فرودگاه مهرآباد حدود ۳۰ درصد از کل پروازهای کشور را انجام داده است تا به عنوان فعال‌ترین فرودگاه ایران شناخته شود. پس از آن فرودگاه مشهد با حدود ۱۳ درصد و فرودگاه امام خمینی (ره) با حدود ۱۲ درصد قرار گرفته‌اند. به این ترتیب این سه فرودگاه در کنار هم بیش از نیمی از کل پروازهای انجام شده در ماه پایانی سال ۱۳۹۶ را به خود اختصاص داده‌اند.

پس از آن فرودگاه شیراز با حدود هفت درصد، فرودگاه کیش با ۶.۴ درصد، فرودگاه اصفهان با ۴.۹ درصد و فرودگاه اهواز با ۴.۸ درصد قرار گرفته‌اند.

پس از این فرودگاه‌ها اکثر قریب به اتفاق دیگر فرودگاه‌های کشور سهمی کمتر از یک درصدی را در کل پروازهای انجام شده به خود اختصاص داده‌اند. در میان فرودگاه‌های مراکز استان، فرودگاه سمنان، شهرکرد، اردبیل، گرگان، ارومیه، خرم‌آباد و ساری کمترین سهم را داشته‌اند و فرودگاه سمنان با صفر درصد عملا عملیات خاصی را به خود اختصاص نداده است.

در کنار آن سازمان هواپیمایی کشوری نیز آمار پروازهای انجام شده در فرودگاه مهرآباد در اسفندماه سال ۱۳۹۶ را به تفکیک ایرلاین‌های داخلی ارائه کرده که براین اساس شرکت آسمان با انجام ۷۸۴ پرواز بیشترین سهم را داشته و پس از آن ایران‌ایر، ماهان، زاگرس و آتاایر قرار گرفتند.

در طول این مدت شرکت‌های هواپیمایی تفتان، پویاایر و ساها نیز کمترین پرواز را داشتند.

در ردیف ایرلاین‌هایی که بیشترین پرواز به موقع را ثبت کرده‌اند شرکت هواپیمایی ماهان با ۴۱۶ پرواز صدرنشین است و پس از آن شرکت‌های آسمان، آتاایر و زاگرس قرار گرفتند. در حوزه بیشترین پروازهای با تاخیر نیز پس از ساها که هفت پرواز از ۱۱ پرواز خود را با تاخیر انجام داده شرکت هواپیمایی ایران‌ایر قرار گرفته که از ۷۱۳ پرواز انجام شده تنها ۳۷ درصد معادل ۲۶۶ برنامه پروازی را به موقع انجام داده و ۴۴۷ پرواز معادل ۶۳ درصد با تاخیر انجام شده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar