۱۰:۰۰ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 21 April 2018
کد خبر: ۴۹۳۱۷
مدیرعامل ایران‌ایر خبر داد؛
مدیرعامل ایران‌ایر با اذعان به پیچیدگی خرید هواپیماهای بوئینگ، از تغییر مسیر تامین مالی خرید هواپیما به سمت فاینانس داخلی خبر داد و گفت‌:‌ در حال حاضر ۵۰خلبان زن در نوبت استخدام ایران‌ایر قرار دارند‌.
خرید هواپیمای بوئینگ با فاینانس داخلی/ ۵۰ خلبان زن در صف ورود به همافرزانه شرفبافی با اشاره به اضافه شدن دو فروند ATR به ناوگان ایران‌ایر در آینده نزدیک اظهار کرد‌: نهمین و دهمین هواپیمای ATRاز خط تولید خارج شده و آماده تحویل به هماست‌. همکاران ما اکنون در فرانسه حضور دارند و در حال چک این هواپیماها هستند‌.

وی با بیان اینکه این دو فروند به زودی وارد ایران می‌شوند، افزود‌: برای تامین هزینه خرید هواپیماها از فاینانس داخلی استفاده شده و امیدواریم بعد از تحویل این دو فروند، سایر هواپیماهایATR را در سال‌جاری تحویل بگیریم‌.

وی افزود: مسیر خرید هواپیمای بوئینگ دارای پیچیدگی‌های زیادی است‌ اما در مورد ایرباس مذاکرات در جریان است و چند فروند از این هواپیما در سال‌جاری به ناوگان ایران‌ایر افزوده خواهد شد‌.

وی بیان کرد‌: ایران‌ایر به دنبال وارد کردن چند فروند هوپیمای اجاره‌ای به ناوگان خود است تا بتواند پیش از ورود هواپیماهای ملکی جدید، مسیرهای جدید پروازی را ایجاد کرده و مسافران این مسیرها را نیز تامین کند‌.

شرفبافی با تاکید بر اینکه امسال چند فروند هواپیمای اجاره‌ای به ناوگان ایران‌ایر اضافه می‌شود، افزود‌: متقاضیان خلبانی بسیاری از میان خانم‌ها داریم که برخی واجد شرایط هستند و برخی نه که از آنها هم در دور بعد مجددا امتحان گرفته خواهد شد‌.

وی ادامه داد‌: آزمون استخدامی کسانی که واجد شرایط هستند 6 یا 7 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و اکنون 50 خلبان زن در نوبت استخدام ایران‌ایر قرار دارند‌.

منبع: روزنامه جهان صنعت

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar