۱۵:۱۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 24 April 2018
کد خبر: ۴۹۳۶۶
به همت مرکز تحقيقات راه، مسکن و شهرسازی انجام می‌شود:
صما- اولین کنفرانس ملی دوام بتن توسط مرکز تحقيقات راه، مسکن و شهرسازی و انجمن بتن ايران در تاریخ‌های 18 و 19 اردیبهشت‌ماه سال 97 برگزار خواهد شد.
برگزاری اولین کنفرانس ملی دوام بتن در 18 اردیبهشت‌ماهمهدی چینی دبیر کنفرانس ملی دوام بتن در خصوص اولین کنفرانس ملی دوام بتن بابیان اینکه این پایایی و دوام در کنار مشخصات فیزیکی و مکانیکی بتن، یکی از دغدغه‌های امروز تکنولوژی بتن در کشور است گفت: به‌طوری‌که با پیشرفت‌های اخیر دوام سازه‌های بتنی به یکی از موضوعات بسیار مهم در حوزه طراحی، اجرا و نگهداری تبدیل‌شده است و اکثر استانداردها و دستورالعمل‌های بین‌المللی در حال تغییر از حالت تجویزی به عملکردی است.

وی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: در سال‌های اخیر در بسیاری از دانشگاه‌های کشور پروژه‌های تحقیقاتی و موضوعات پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا تعریف‌شده و نتایج بسیاری خوبی نیز از برخی از آن‌ها حاصل‌شده است. در این راستا، نیاز به محفلی تخصصی در این زمینه برای تبادل تجربیات و دانش در سال‌های اخیر احساس می‌شد.

چینی در ادامه گفت: بر این اساس باهمت و همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و انجمن بتن ایران (دو قطب شناخته‌شده و معتبر درزمینه بتن در کشور)، اولین کنفرانس ملی دوام بتن به‌منظور آشنایی بیشتر جامعه مهندسی کشور بادانش روز جهان و ایران درزمینه ساخت و نگهداری سازه‌های بتنی با رویکرد دوام، سازمان‌دهی و در اردیبهشت 1397 با حضور اکثریت متخصصان امر و صنایع وابسته برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: در این کنفرانس برنامه‌های متنوعی برای آشنایی علمی و عملی مهندسین با موضوعات مختلف در قالب کارگاه‌های تخصصی و علمی، نمايشگاه جنبی، سخنرانی‌های فنی توسط متخصصین برجسته کشور و همچنین جمعی از متخصصان دانشگاهی و اجرایی دنیا در محل مرکز تحقيقات راه، مسکن و شهرسازی برنامه‌ریزی‌شده است.

برگزاری اولین کنفرانس ملی دوام بتن در 18 اردیبهشت‌ماه

انتهای پیام /

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar