۰۹:۲۶ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 29 April 2018
کد خبر: ۴۹۳۹۶
رجبی درگفت‌وگوی اختصاصی با «صما»:
رئیس شواری مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که ازطریق تعامل مشکلات وچالش ایجاد شده را حل کنیم، تاکید کرد: صبح روزگذشته با وزیرراه‌وشهرسازی گفت‌وگوی تلفنی داشتم و قرارشد که از طریق تعامل نسبت به حل چالش‌های ایجاد شده بین وزارت راه ونظام مهندسی اقدام کنیم.
نگفتم وزیر زورگو است/ از طریق تعامل موضوع را حل می‌کنیم/ معتقد به اصلاحات در نظام مهندسی هستمفرج الله رجبی درگفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار«صما» با بیان اینکه نمی‌توان منکر ضرورت اصلاحات درسازمان‌های نظام مهندسی شد درعین حال گفت: سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان نیاز به اصلاحاتی دارند و وزارتخانه راه وشهرسازی نیز دراین زمینه پیشگام است، در واقع می‌توان گفت که سازمان متبوع ما با وزارتخانه راه وشهرسازی دارای اشتراکات واتفاق نظر در زمینه اصلاحات است و بنابراین با این نگاه چنانچه طرفین به یک تعامل مثبت برسند، امکان انجام این اصلاحات در یک مسیر منطقی میسر خواهد شد.

وی درتشریح موضوع مکالمه تلفنی خود با وزیرراه وشهرسازی با بیان اینکه مقررشد که مشکلات وچالش‌های به‌وجود آمده بین وزارت راه و سازمان‌های نظام مهندسی را مجددا مرور کنیم تاکید کرد: درمحتوای مکالمه تفلنی اینجانب با وزیرراه وشهرسازی مقررشد که تمامی نقاط افتراق واختلاف نظرهای بین این دو سازمان در مسیر اصلاحات را مورد بازبینی و مررو قراردهیم و سپس به یک نقطه مشترک برسیم و از طریق تعامل تمامی مشکلات را حل کنیم.

رجبی در ادامه با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان یک سرمایه ملی است و بنابراین باید مانع از تضعیف آن شد همچنین تاکید کرد: حل اختلافات و تعارضات ایجاد شده خیلی پیچیده نیست و از طریق تعامل می‌توان نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور همچنین در پاسخ به این سوال «صما» مبنی براینکه مصاحبه‌هایی اخیرا از جنابعالی در فضای مجازی منتشر شده است که شما صفت زورگویی به وزیرراه داده اید ؟ گفت: من نگفته ام وزیرراه زورگواست ومن چنین نقل قولی را تکذیب می‌کنم، بنده به دنبال آن هستم که از طریق تعامل مشکلات ایجاده شده را حل کنم .

وی همچنین درباره وضعیت هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز گفت: بنده بنا به وظیفه خود، ابلاغیه‌ای به رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ارسال و بر ابقای پست ایشان تاکید کردم دراین زمینه اختلاف نظر وجود دارد و وزارت راه نظر دیگری دارد اما به هرروی برگزاری جلسه با وزیرراه وشهرسازی برای حل این مشکلات است.

انتهای پیام/

کدخبر:0221

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
0
0
متاسفانه رییس نظام مهندسی نسبت به معیشت و بیکاری مهندسان بی تفاوت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
0
0
الان یک مهندس پتروشیمی شازند با 3 سال سابقه برجی 3 میلیون تومان حقوق میگرد ولی یک مهندس پایه 3 نظام مهندسی با 4 سال سابقه بیکار است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۰
0
0
سلام 100% دستورات وزیر راه باید اجرایی شود و به تخلفات نظام مهندسی (پولسازی) رسیدگی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۱
0
0
چرا هيچ كس به داد مهندسان و معيشت آنها نميرسد ، چرا وزير راه قبل ازاينكه زيرساخت كار فراهم بياورد افدام به ايجاد چالش ميكند، چگونه است كه شهرداري ها هيچ آمادگي و رغبتي در بازرسي ندارند ولي وزير راه به ايشان كار محول ميكند؟ مگر مالك در ساخت وسازكشور بهره بردار نهائي است كه خود اقدام به تعيين ناظر نمايد؟ با اين شيوه نامه وزير محترم راه و شهرسازي عملا مهندسين پايه 3 بخصوص در رشته هاي مكانيك و برق از چرخه كار خارج و بيكار خواهند شد، به اين موضوع كسي فكر كرده است؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
0
0
با سلام و شب بخیر خدمت تمام همکاران سوالی مطرح است چگونه میشود شخصی بطور همزمان بعنوان نماینده مجلس شورای اسلامی ، عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ، رئیس ( و یا عضو) نظام مهندسی کشور و حتی عضو هیات مدیره استان دارای فعالیت باشد در حالی که غیبت مجاز در نتیجه تعلیق عضویت ان از حد مجاز ( چهار جلسه متوالی و یا هشت جلسه ظرف شش ماه ) تجاوز نکند این شخص چگونه میتواند شرایط چند ده هزار مهندس بیکار بدون هیچگونه سابقه بیمه را درک و احساس کند و ...... !!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
0
0
اصلا عضویت جناب مهندس رجبی در شورای مرکزی نظام مهندسی خلاف قانون است, چون حضور نمایندگان مجلس و افراد بازنشسته چندشغله در هیات رییسه نظام مهندسی به ایجاد رانت و فساد منجر میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
0
0
سازمان نظام مهندسی باید مطیع دستورات وزیر راه و شهرسازی باشد, اصلا نیازی به گفتگو نیست
رضا
|
United States
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
0
0
آقای رجبی شما با موگرینی سلفی بگیرید و در اصلاحات نظام مهندسی دخالت نکنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar