۱۱:۰۸ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 30 April 2018
کد خبر: ۴۹۴۱۲
عضو شورای مرکزی نظام مهندسی در گفت‌وگو با«صما»:
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بکاربردن اصطلاح جفا برای تعلیق پروانه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درعین حال گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیش از نیم میلیون عضو از سازمان‌های بسیار مهمی است که نقش بسیار اساسی در ارتقای صنعت ساختمان دارد .

تعلیق پروانه قربانخانی، جفا بود/ با ابلاغیه‎ وزیرراه عده‌ای از مهندسان به مرخصی اجباری رفتندشهرام کوسه غراوی در گفت‌وگو با«صما» با بیان اینکه ابلاغیه‌های وزیرراه سبب شده است که بسیاری ازمهندسان به مرخصی اجباری روند و از کار بیکار شوند تاکید کرد: درحال حاضر دربسیاری ازاستان‌ها، بسیاری از مهندسان از کار بیکار شده اند و یا اینکه تا زمان تعیین تکلیف اجرای بخش نامه ناگزیرشده اند که به مرخصی اجباری بروند.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه اصلاحات مدنظر وزارت راه نباید سبب تضعیف جایگاه نظام مهندسی شود افزود: اصلاحات نباید به گونه ای باشد که سبب تضعیف این سازمان شود ،چرا که این سازمان به هرحال با عضویت نیم میلیونی ،جزءارکان اصلی ساخت وساز کشوراست.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه تعلیق پروانه ریاست شورای مرکزی نظام مهندسی استان تهران جفا بوده است درعین حال اظهارداشت: امیدواریم که ازطریق تعامل این مشکلات برطرف شود.

وی با تاکید براینکه پیش ازاین مقررشده بود که جلسه ای چهارجانبه با حضور اینجانب وفرج الله رجبی به نمایندگی از وزارت راه و نیز شخص وزیر و معاون وی تشکیل شود تصریح کرد: اگر چنین جلسه ای برگزار میشد و درفضای تعامل اختلاف نظرها حل می شد قطعا اصلاحات نظام مهندسی ساختمان دریک شرایط منطقی و به دور ازچالش اجرایی میشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وزارت راه وشهرسازی معتقد است که سازمان نظام مهندسی ساختمان برای اینکه از نظر حرفه ای اعتلاء یابد نیاز به پوست اندازی دارد همچنین خاطرنشان ساخت: برای ما جای این سوال است که این چه پوست اندازی است که سبب بیکار شدن خیل عظیمی از مهندسان می شود این درحالی است که در شرایط فعلی کشور که مشکل اشتغال داریم، نباید کاری کنیم که فرصت‌های شغلی مهندسان کشور ما تهدید شود.

وی با بیان اینکه تهدید فرصت‌های شغلی مهندسان سبب وارد آمدن آسییب های بیشماری به کشور می شود همچنین افزود: برخلاف آنچه که وزارت راه وشهرسازی عقیده دارد ،دریافت عوارض از حق الزحمه مهندسان به هیچ وجه تهدیدی برای این سازمان نیست و نقش مهمی درتقویت این سازمان دارد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور همچنین برآیین نامه کنترل ساختمان نیز نقد وارد کرد وگفت: دراثراین آیین نامه انتخاب مهندس ناظر و پیمانکار توسط مالک اختیاری می شود و به اعتقاد ما اختیاری شدن این چرخه سبب پایین آمدن کیفیت ساختمان میشود .

کوسه غراوی اظهارامیدواری کرد که با برگزاری جلسه بین نظام مهندسی و وزارت راه این مشکلات رفع شود.

انتهای پیام/

کدخبر:0221

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar