۱۵:۳۲ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 30 April 2018
کد خبر: ۴۹۴۲۱
دبیرکانون سراسری انبوه سازان درگفت‌وگو با «صما» خبر داد:
دبیرکانون سراسری انبوه سازان کشور با اشاره به اینکه برای اولین با روزارت راه وشهرسازی با انتخاب یک مشاور در حوزه تشکل ها نشان داد که نسبت به جایگاه بخش خصوصی واقف شده است، درعین حال تاکید کرد که با انتخاب مشاورتشکل‌ها، بی‌شک زمینه مساعد برای برقراری تعامل دو سویه بین دولت وتشکل ها برقرارخواهد شد.
وزارت راه در حوزه تشکل‌ها یک مشاور انتخاب کرد/ جلسه صنوف با آخوندی کارشناسی بودفرشید پورحاجت در گفت‌وگو با خبرنگار «صما» ضمن بیان اینکه درتمام دنیا جایگاه تشکل های مردم نهاد وبخش خصوصی کاملا تعریف شده است درعین حال تاکید کرد: در این هفته شاهد آن بودیم که برای اولین بار وزیرراه وشهرسازی با تمامی تشکل‌های صنعت احداث اقدام به برگزاری نشست مشترک کرد که این اقدام دربدنه حوزه راه وشهرسازی تاکنون مسبوق به سابقه نبوده است.

دبیرکانون سراسری انبوه سازان کشور با یادآوری این موضوع که تشکل‌های حرفه ای وسازمان‌های مردم نهاد درهمه جای دنیای اساسا نقش بازوی کمکی را برای دولت دارند به طوری که ازجنبه توسعه وآبادانی کشور،این صنف قادرند که مشاوره‌های راهگشایی به دولت ارایه دهند.

پورحاجت با تاکید براینکه بخش خصوصی و تشکل‌های مردم نهاد به صورت توامان هم درحوزه مشاوره وهم درحوزه اجراء می‌توانند موثر واقع شوند گفت: بدون شک با توجه به اینکه تمامی سیاست‌های مد نظردولت‌ها توسط بخش خصوصی اجرایی می شود،‌ ایجاد تعامل دوسویه بین دولت وتشکل‌ها امری کاملا ضروری است .

وی با تاکید براینکه برگزاری نشست مشترک بین وزارت راه و تشکلهای حوزه صنعت احداث حاکی از ایجاد فصل نو در نگرش دولت به توانمندی وجایگاه بخش خصوصی است، همچنین خاطرنشان ساخت: اگرچه سال گذشته وزراتخانه راه وشهرسازی نشستی با بخش خصوصی درحوزه صنعت ساختمان داشت، اما برگزاری نشست با تشکل های صنعت احداث،بیانگرتغییرنگرش دولت به بخش خصوصی است.

دبیرکانون سراسری انبوه سازان کشوربا بیان اینکه جلسه مشترک وزیر با فعالان صنعت احداث بسیار پخته بود، خاطرنشان ساخت: دراین جلسه ،پنل‌های تخصصی نیز برگزارشد وبراین اساس می توان گفت که این جلسه بسیارتخصصی و پخته بوده است.

پورحاجت درادامه اظهارات خود همچنین با تاکید براینکه قطعا خروجی این جلسات مثبت و کارآمد خواهد بود تصریح کرد: بدون شک برگزاری جلساتی دراین حد که محتوای آن کاملا تخصصی است می تواند دربردارنده نتایج وخروجی های بسیارخوبی برای تشکلهای صنعت ساختمان باشد.

دبیرکانون سراسری انبوه سازان کشور درعین حال از انتخاب یک مشاور درحوزه تشکل‌ها در وزارتخانه راه وشهرسازی خبرداد و گفت: برای اولین بار وزیرراه وشهرسازی اقدام به انتخاب یک مشاور درحوزه تشکل‌ها کرده است که این امر بیانگراهمیت دولت به تشکل‌ها است.

دبیرکانون سراسری انبوه سازان کشورهمچنین با یادآوری این موضوع که انتخاب یک مشاوردرحوزه تشکل‌ها دارای مزایای بی‌شماری است وسبب فراهم شدن زمینه مناسب برای ایجاد تعامل بین تشک‌ها وزرات راه خواهد شد، تاکید کرد: با توجه به اینکه درشرایط معمول امکان برقراری مستقیم با وزیر راه سخت است، بدون شک انتخاب یک مشاور درحوزه تشکل‌ها سبب خواهد شد که بین بخش خصوصی ودولت شرایط بسیار خوبی برای برقراری ارتباط مهیا شود.

وی همچنین با تاکید براینکه باید پذیرفت که تشکیلات وزارتخانه راه تشکیلات عریض وطویلی است وهمین مساله و مشغله های شخص وزیرباعث می‌شود که تعامل لازم بین وزارتخانه راه و تشکلها ایجاد نشود درعین حال تاکید کرد: بنابراین انتخاب یک مشاور برای حوزه تشکلها را به فال نیک می‌گیریم و براین باوریم که این اتفاق باعث تقویت جایگاه تشکلهای صنعت احداث خواهد شد.

پورحاجت درپاسخ به این سوال «صما» که با توجه به فضای ایجاد شده وتقویت رابطه تشکل‌ها و دولت اولین درخواست تشکل متبوع شما ازدولت چه خواهد بود درعین حال گفت: بهبود فضای کسب و کار از جمله شاخص‌ترین مطالبات ما از وزارت راه وشهرسازی است.

گفتنی است روز گذشته (9 اردیبهشت ماه97) نخستین نشست هم اندیشی وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌های حرفه‌ای حمل‌ونقل و مسکن در مرکز تحقیقات راه و شهرسازی برگزار شده است .

انتهای پیام/

کدخبر:0221

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar