۰۹:۰۰ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 06 May 2018
کد خبر: ۴۹۴۵۶
معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با«صما»:
مدیرعامل مجری سازمان‌های دولتی و عمومی با بیان اینکه بودجه عمرانی کشور دچار آسیب های شدیدی شده است گفت: از دلایل آسیب این موضوع می‌توان به رشد هنگفت بودجه و هزینه دولت، پرداخت حقوق و مزایایی کارکنان دولت اشاره کرد.
حجم بدهی‌ دولت به پیمانکاران رو به افزایش است/ پروژه‌های نیمه‌تمام وبال گردن دولت می‌شودمحمدجعفر علیزاده در گفت‌وگو با «صما» بابیان مطلب فوق گفت: در حال حاضر حجم تعهدات و بدهی‌ها به پیمانکاران به‌شدت افزایش پیداکرده است اما با این حال جامعه پیمانکاران علی‌رغم بدهی‌های سنگین دولت بسیاری از پروژه‌ها را سر پا نگه‌داشته‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه از پیمانکاران می‌خواهیم علی‌رغم عملی شدن تعهدات پروژه‌ها را به اتمام برسانند گفت: البته پرداخت جزئی اسناد خزانه تا حدودی مشکلات را رفع‌ورجوع کرده است ولی کماکان چون تضمین این اسناد سنگین است تجمیع بدهی‌ها توان پیمان‌کاران را کاسته است.

علیزاده در ادامه گفت: البته در بودجه امسال اعتبارات عمرانی خوبی پیش‌بینی‌شده است که در صورت تحقق بسیاری از معضلات رفع‌ورجوع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم امسال بودجه عمرانی بیشتر تخصیص پیدا کند تأکید کرد: در صورت قطع اعتبارات قطره‌ای توان پیمانکار به اتمام رسیده و تمام پروژه‌های نیمه‌تمام وبال گردن دولت خواهد شد.

مدیرعامل مجری سازمان‌های دولتی و عمومی در ادامه گفت: در حال حاضر تمام پروژه‌ها توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و هیچ بخش امانی در این حوزه مشغول به فعالیت نیست.

وی بابیان اینکه تمام فعالیت‌های این طرح‌های دولتی و عمومی به بخش خصوصی واگذارشده است. گفت: از مطالعه خاک تا اجرا با توان‌بخش خصوصی انجام می‌شود؛ که انصافاً این بخش به توان بالایی در این زمینه دست پیداکرده و در حال حاضر خلای توانایی ساخت و اجرا در اوایل انقلاب به‌طور کامل منتفع شده است.

وی همچنین ادامه داد: در حال حاضر هیچ پروژه‌ای در کشور وجود ندارد که نیازمند مهندسان، طراحان و حتی کارگران دیگر کشورها باشد. از افتخارات کنونی کشور این است ایران به‌طور قاطع می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های خدمات مهندسی به کشورهای دیگر باشد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی با تأکید بر اینکه هیچ کالای خارجی که نمونه داخلی آن وجود دارد نباید برای استفاده در پروژه‌ها خریداری شود، اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی نیز باید با قدر دانستن این فرصت، در پی عرضه کالای باکیفیت‌تر باشند.

وی ارتقای هدفمند نیروی انسانی و تشدید کنترل پروژ‌ه‌ها از جانب کلیه مدیران و کارشناسان سازمان را خواستار شد و تصریح کرد: همه باید برای پیشرفت کشور احساس مسئولیت کنند.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی از پروژ‌ه‌های پژوهشی این سازمان در سال‌های اخیر به‌عنوان اقدامی ارزشمند یادکرد و گفت: این پروژ‌ه‌ها که تبدیل به آیین‌نامه و ضمایم آن شده‌اند نشان‌دهنده حضور گروهی توانمند از متخصصان در سازمان مجری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر لزوم تلاش شبانه‌روزی مدیران سازمان گفت: ارتقاء اجرا و مهندسی پروژ‌ه‌ها باید به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.

علیزاده بابیان اینکه بزرگ‌ترین معضل ساختمان‌های عمومی و دولتی نبود سرمایه‌گذار خارجی است گفت: متأسفانه علی‌رغم جلسات بسیار فشرده در جذب سرمایه‌گذار موفق نبوده‌ایم. البته ما در بخش ساختمان‌های عمومی از سرمایه‌گذار داخلی به نحو احسنت بهره برده‌ایم.

وی بابیان برای سال 97 سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی برنامه‌های متعددی دارد گفت: تجهیز 5 بیمارستان بزرگ در کشور یکی از مهم‌ترین فعالیت این سازمان در سال جاری است.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
0
0
دولت و بطورکلی حکومت فقط به فکر حقوق بگیران خودشون هستند. در شرایط رکود کاسبی حلال مستخدمین دولتی ونیمه دولتی دریافتی های تانل برانگیزی از بیت المال بنام حقوق ومزایا و...دارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
0
0
بودجه عمرانی دولت در حد صفر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
0
0
با همکاری تامین سرمایه تمدن و شهرداری اصفهان انجام شد؛
انتشار پنج هزار میلیارد اوراق مشارکت به منظور تامین مالی خط ۲قطارشهری اصفهان
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
0
0
اختلاس سکه ثامن، بیشتر از بودجه عمرانی کشور و برابر با بودجه ۱۱ استان

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar