۱۱:۲۸ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 09 May 2018
کد خبر: ۴۹۴۹۸
مانی‌فر درگفت وگو با «صما»:
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در آیین‌نامه جدید کنترل ساختمان جایگاه اعضای نظام کاردانی به شکل مطلوبی دیده‌شده است؛ گفت: دغدغه وزارت راه بازگرداندن تمام سازمان‌ها به جایگاه اصلی خود است.
ناآگاهی، دلیل پافشاری عده‌ای به لغو آیین‌نامه کنترل ساختمان/ نظام‌مهندسی از جایگاه اصلی خود عدول کرده استبه گزارش «صما» حامد مانی‌فر ضمن بیان مطلب فوق در گفت‌وگو با «صما» بابیان اینکه یکی از مباحث مهم در آیین‌نامه ساختمان تبیین جایگاه‌های سازمان‌ها در حوزه ساخت‌وساز‌است گفت: یکی از دلایل پافشاری بر لغو اصلاحیه این آیین نامه از سوی برخی به علت ناآگاهی در خصوص متن این آیین نامه است وبه طور یقین می توانم بگویم اغلب مهندسان متن آیین‌نامه را به‌درستی و با دقت مطالعه نکرده‌اند.

مانی فر بابیان اینکه ساخت‌وساز بی‌کیفیت محصول چرخه معیوب ساخت و ساز است تاکید کرد: سازمان نظام‌مهندسی باید به جای اصلی خود بازگردد.بنده در تمام سطوح مختلف نظام‌مهندسی فعالیت کردم و متاسفانه تاکنون نظام‌مهندسی تا این اندازه از جایگاه اصلی خود عدول نکرده بود.

وی در ادامه گفت: همه باید مطیع قانون باشند و در این خصوص قانون حد و حدود سازمان نظام‌مهندسی و نظام کاردان‌ها را به‌وضوح مشخص کرده است و شخص وزیر نیز برای تبیین جایگاه این دو سازمان تلاش فراوانی کرده است و وزارت راه و شهرسازی به‌هیچ‌عنوان ارزش سازمان کاردان‌ها را کمتر از سازمان نظام‌مهندسی نمی‌داند.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی بابیان اینکه وزارت راه و شهرسازی اعتقادی به تضعیف و یا حذف سازمان‌هایی مانند سازمان کاردان‌ها را ندارد خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی به در آیین‌نامه کنترل ساختمان حامی سازمان کاردان‌ها است؛ زیرا کشور همان‌طور که به یک مهندس حرفه‌ای نیاز دارد به تکنسین، کاردان و حتی کارگر حرفه یا نیاز دارد.

این مسئول در گردهمایی روسای نظام کاردان ها با بیان اینکه دغدغه‌ها و چالش‌های اعضای سازمان نظام کاردان‌ها به‌طور کامل شنیده شد خاطرنشان کرد: مقررشده است هرماه نشستی با اعضای شورای مرکزی کاردان‌ها و وزارت راه و شهرسازی برگزار شود. تا این سازمان نیز به بیان مشکلات خود بپردازند.

وی همچنین در خصوص یکی از تقاضای سازمان کاردان‌ها در خصوص برگزاری آزمون‌های حرفه‌ای اعضای کاردان‌ها گفت: وزارت راه و شهرسازی همواره از این موارد استقبال کرده است ، باید مشخص شود که آیا سازمان نظام کاردانی قابلیت برگزاری این آزمون‌های را دارد یا نه بنابراین شورای مرکزی سازمان نظام کاردان‌ها می‌تواند این درخواست را برای وزارت خانه ارسال کند.

وی درنهایت گفت: به‌هیچ‌عنوان هیچ‌کس در بدنه وزارت راه و شهرسازی به دنبال تضعیف سازمان نظام کاردانی از چرخه ساخت‌وساز نیست و در اصلاح آیین‌نامه کنترل ساختمان این بخش به‌خوبی دیده‌شده است.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar