۱۴:۳۱ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 09 May 2018
کد خبر: ۴۹۵۰۰
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر به پروژه های مسکن مهر آسیب دیده در زلزله سرپل ذهاب اشاره کرد و افزود: علت تاخیر در خصوص هرگونه اقدام در زمینه این پروژه ها تاکید ما بر انجام تخصصی کار بود.

مهرآبادی در حاشیه جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران توضیح داد:مشاور باید این پروژه ها را بررسی کرده و اقدام ضروری که باید در خصوص این پروژه ها انجام شود را اعلام می‌کرد. بعد از احصای نظرات مشاور و با بررسی تک تک ستون‌های واحدها نظر این شد که کار مقاوم سازی انجام شود.

وی افزود:برای سه بلوک، هزینه مقاوم سازی از ساخت مجدد بیشتر می‌شد که ترجیحا این سه بلوک تخریب شده‌ و از نو ساخته می‌شود.کار ساخت مابقی واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب هم در حال انجام است.

مهرآبادی از تحویل 300 هزار واحد مسکن مهر در سال جاری در صورت تامین اعتبار یازده هزار میلیارد تومانی از سوی دولت خبر داد وبا اشاره به ساخت دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر گفت: از این تعداد ساخت دو میلیون واحد به اتمام رسیده است.

وی افزود: از دو میلیون واحدی که ساخت آنها به اتمام رسیده یک میلیون و 700 هزار واحد تحویل شده است. 300 هزار واحد باقی‌مانده نیز برای تحویل نیازمند تامین خدمات روبنایی و زیربنایی هستند.

وی افزود: با برآورد صورت گرفته تامین این خدمات نیازمند اعتبار یازده هزار میلیارد تومانی از سوی دولت است که در صورت تامین این اعتبار که قرار شده در هیات دولت مطرح شود، 300 هزار واحد مسکن مهر امسال تحویل متقاضیان می‌شود.

مهرآبادی در خصوص 200 هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در کشورافزود: از این تعداد 100 هزار واحد فاقد متقاضی است که در این خصوص مصوبه‌ای از دولت گرفتیم که تمام شروط برای واگذاری این واحدها برداشته شود و بتوانیم در صورت داشتن متقاضی آنها را واگذار کنیم.100 هزار واحد دیگر نیز هرکدام به نحوی مشکل دارند و پرونده آنها در دادگاه هاست که باید رای صادر شود.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar