۱۵:۴۳ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 09 May 2018
کد خبر: ۴۹۵۰۷
نماینده تهران ، ری و شمیرانات گفت: آقای سیف گفتاردرمانی کافی است برای موفقیت در این جنگ اقتصادی باید تعجیل کنید، همچنین باید به تعهدات خود عمل کنید اما به عنوان نمونه با وجود اینکه به مطبوعاتی ها تعهد داده بودید اما اکنون کاغذ کیلوی 2 هزار تومان، 4 هزار تومان به آن ها فروخته می شود و در مقابل ذره ای به این جامعه کمک نمی شود.

مصطفی کواکبیان در صحن علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با محکومیت اقدام نابخردانه ترامپ برای خروج از برجام، خطاب به وزیر امور خارجه گفت: جهت رایزنی با کشورهای اروپایی نباید به گفته های آن ها همچون متاسفیم، ما پایبند برجام می مانیم و با خروج آمریکا از برجام مخالفیم و ... اکتفا کنند، در واقع کشورهایی همچون انگلیس، آلمان و فرانسه باید در عمل نشان دهند مفاد برجام را رعایت می کنند و در مقابل تحریم ها علیه ایران می ایستند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قرار است این کشورها بگویند پایبند برجام هستند اما فقط پوسته ای از برجام بماند بهتر است هم اکنون از آن خارج شویم تا تکلیفمان مشخص شود.

کواکبیان تصریح کرد: باید از تهدیدها فرصتی بسازیم و با تکیه بر امکانات داخلی از انسجام ملی و حقوق ملت ایران در روابط سیاسی دفاع کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین با انتقاد به ادامه ساخت و سازهای بیش از ۴ طبقه در منطقه ۱۲ تهران، اضافه کرد: چند روز گذشته از این منطقه بازدید کردیم اما پاسخی برای مطالبات مردم نداشتیم چرا که در حالی شهرداری اجازه ساخت و ساز بیش از ۴ طبقه را نمی دهد که مجلس خود در این منطقه ساختمان ۲۰ طبقه ساخته است لذا هیات رئیسه باید پاسخ مناسبی در این خصوص داشته باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین افزود: این مشکل در منطقه کن نیز وجود دارد چرا که به مردم اجازه نمی دهند آجر بر روی آجر بگذارند اما مجمع تشخیص مرجع نظام در همان منطقه برج ۲۰ طبقه می سازند.

کواکبیان در پایان خطاب به رئیس بانک مرکزی گفت: آقای سیف گفتاردرمانی کافی است برای موفقیت در این جنگ اقتصادی باید تعجیل کنید، همچنین باید به تعهدات خود عمل کنید اما به عنوان نمونه با وجود اینکه به مطبوعاتی ها تعهد داده بودید اما اکنون کاغذ کیلوی ۲ هزار تومان، ۴ هزار تومان به آن ها فروخته می شود و در مقابل ذره ای به این جامعه کمک نمی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar