۱۱:۵۵ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - 23 May 2018
کد خبر: ۴۹۶۴۴
با ارسال نامه‌ای از سوی مظاهریان به رجبی صورت گرفت:
معاون مسکن و ساختمان با ارسال نامه‌ای به ریاست شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور، دستور منع واریز وجوه حق‌الزحمه مهندسان ناظر به سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان‌ها در سراسر کشور را صادر کرد و همچنین به دنبال آن هشدار داد که هرگونه دخل و تصرف در این وجوه واریزی که از این به بعد به‌صورت امانت در حساب‌های شخصی نگهداری می‌شود مسئولیت کیفری، انتظامی و حقوقی دارد.
توقیف وجوه امانی سازمان نظام‌مهندسی تا زمان تعیین تکلیف/ دخل و تصرف در حق‌الزحمه مهندسان عواقب کیفری داردبه گزارش خبرنگار «صما» در مکاتبه‌ای که اخیراً حامد مظاهریان با فرج‌الله رجبی انجام داده است تأکید شده همان‌گونه که استحضار دارید بر اساس شیوه‌نامه تبصره 2 ماده 24 آیین‌نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان که طی نامه‌ای توسط وزیر راه و شهرسازی به آن سازمان ابلاغ‌شده است، کلیه ترتیبات پیشین در خصوص اخذ حق‌الزحمه مهندسان از کارفرمایان، مقرر در شیوه‌نامه قبلی با ابلاغ شیوه‌نامه جاری، لغو شده است.

در ادامه این نامه تأکید شده است: لذا ضروری است ضمن اعلام مؤکد و توجه اکید به سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان‌ها در این خصوص، ابلاغ فرمایند وجوه واریزی که پیش از لازم‌الاجرا شدن شیوه‌نامه اخیر، توسط کارفرمایان به‌حساب سازمان‌های استان‌ها واریزی شده است به این سازمان‌ها تعلق نداشته و باید به‌صورت امانت در حساب‌های شخصی نگهداری شود.

همچنین در بخش دیگری آمده است: لذا هرگونه دخل و تصرف در آن‌ها اعم از هزینه آن، برداشت موقت از آن، اخذ سود و هزینه کرد آن، سرمایه‌گذاری، خرید مستغلات و امثالهم، ولو با تصویب مجمع عمومی فاقد وجاهت قانونی بوده و حسب مورد برای اعضای هیئت‌مدیره بالأخص رییس سازمان استان و خزانه‌دار مسئولیت کیفری، حقوقی و انتظامی دارد.

در پایان این نامه مظاهریان خاطرنشان ساخته است: لازم است مراتب فوق را در اجرای بند ذ ماده 116 آیین‌نامه اجرایی قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 1375 به کلیه سازمان‌های استان‌ها ابلاغ و در حسن اجرای این ابلاغیه نظارت و کنترل فرمایند.

توقیف وجوه امانی نظام‌مهندسی تا زمان تعیین تکلیف/ دخل و تصرف در حق‌الزحمه مهندسان عواقب کیفری دارد

انتهای پیام/

کدخبر:0221


انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
0
0
اقای مظاهریان هم دست به قلم خوبی دارند. حتما در جریان نيستند نظام مهندسی فارس در عوض 5 درصد 7 درصد حق الزحمه ما رو برمیدارند.قبلا 5 درصد کسر میکردند. با این نامه نگاری ها هيچ اصلاحی صورت نمیگیره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
0
0
باتوجه به اینکه این وجوه دارای سود بانکی بوده وتوافق نامه ای با مهندسین در تقسیم سود نوشته نشده بوده است،از نظر فقهی حکم"بضاعه" رادارد.مطابق این حکم شرعا" تمام سود حاصله متعلق به مهندسین ناظری است که وجوه آنها حبس شده است.از نظرقانونی حبس وجوه موجب عدم النفع مهندسین شده است که مطابق قاعده حقوقی"ضرار"سود حاصل از حبس این وجوه متعلق به مهندسین ناظر میباشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
0
0
وزارت راه و شهرسازی باید دریافت و پرداخت حق الزحمه مهندسان مجری و طراح را برعهده گیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
0
0
واریز حق الزحمه مهندسان مجری به حساب خزانه کل کشور
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar