۱۲:۲۹ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - 30 May 2018
کد خبر: ۴۹۷۱۵
دبیر کل کانون عالی کارفرمایان ایران در گفتگو با «صما»:
دبیر کل کانون عالی کارفرمایان ایران بابیان اینکه در کشور 4 رأس تشکلی اقتصادی با عنوان اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، اتاق تعاون و کارفرماییان داریم. گفت: در قانون بهبود کسب‌وکار اتاق بازرگانی مرکز ساماندهی و هماهنگی کل تشکل را به عهده دارد؛ و متأسفانه در طی سال‌های اخیر این اتاق مبدل به جزیره‌ای شده که با حرکت غیرطبیعی خود به بخش خصوصی لطمات بزرگی وارد کرده است.

عدم یکپارچگی تشکل‌ها مشکل امروز بخش خصوصی / طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان در مرحله اجراییحمیدرضا سیفی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: به طور خلاصه در حال حاضر ساماندهی درستی در تشکل اقتصادی کشور نداریم و متأسفانه در تشکیل پارلمان های بخش خصوصی موفق نبوده‌ایم.

سیفی بابیان اینکه در حال حاضر عدم یکپارچگی در تشکل‌ها موج می‌زند گفت: امیدواریم در دولت دوازدهم تشکل‌های موازی شکل نگیرند و ساماندهی تشکل‌ها همچنان تداوم داشته باشد.

دبیر کل کانون عالی کارفرمایان ایران در ادامه بابیان اینکه 4 هزار تشکل زیرمجموعه این کانون است گفت: کانون عالی کارفرمایی انجمن‌های صنفی ایران، به‌عنوان بالاترین مقام کارفرمایی کل کشور زیر نظر سازمان کار بین‌المللی جهانی (ILO)، از امکان برقراری ارتباطات جهانی برای تمامی تشکل‌ها برخوردار است..

وی با اشاره به جدی‌ترین اقدام در خصوص حمایت از کارفرمایان گفت: در دوران رکود کارفرمایان با مشکلات عدیده‌ای رو به رو شدند؛ از جمله آن بیمه است. بر این اساس مقررشده بخشودگی جرائم بیمه‌ای بر کارفرمایان اعمال شود.

سیفی گفت: بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان تصمیم خوب و درستی است و باید به اطلاع کارفرمایان برسد.

دبیر کل کانون عالی کارفرمایان ایران در ادامه اظهار داشت: مقررشده که تشکل‌های کارفرمایی و سازمان تأمین اجتماعی به‌منظور اجرای هرچه بهتر این برنامه کارگروه مشترکی تشکیل دهند و نقاط قوت و ضعف این برنامه را بررسی کنند.

وی بابیان اینکه اجرای این قانون می‌تواند منجر به بهبود شرایط واحدهای تولیدی شود، افزود: انتظار داریم واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور اهتمام جدی برای اجرای کامل این قانون داشته باشند و شرایطی را فراهم کنند که تمامی کارفرمایان مشمول بتوانند از مزایای مقرر بهره‌مند شوند.

عضو هیئت‌مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران اظهار امیدواری کرد که با اجرای این قانون و همکاری بیشتر واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی زمینه مناسب‌تری برای فعالیت بنگاه‌های تولیدی کشور فراهم شود و بخشی از مشکلات و دغدغه‌های تولیدکنندگان برطرف شود.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar