۱۶:۲۱ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - 10 June 2018
کد خبر: ۴۹۷۸۵
شهردار تهران اعلام کرد:
شهردار تهران ضمن تاکید بر اینکه ۵ کیلومتر از خط ۷ تا پایان تیرماه به بهره‌برداری خواهد رسید گفت: انتصابات در شهرداری از هفته جاری آغاز و معاونت‌های شهرسازی، عمرانی و سازمان نوسازی در مرحله نخست تغییر خواهند کرد.

سید محمد علی افشانی در حاشیه برگزاری شصت و هشتیمن جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی روزهای گذشته جلسه‌ای با هفت نفر از مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد و در این جلسه تصمیم به تشکیل دو کارگروه ویژه گرفته شد.

وی با اشاره به میزان بدهی‌های شهرداری تهران به سیستم بانکی گفت: این رقم در حدود 20 هزار میلیارد تومان است و با توجه به این بدهی بانک‌های عامل از ارائه تسهیلات به شهرداری ممانعت کرده‌اند و به همین دلیل این جلسه با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد که چه باید کردکه هم بدهی شهرداری به سیستم بانکی پرداخت شود و هم بانک‌ها در پروژه‌های شهرداری مشارکت داشته باشند.

شهردار تهران گفت: در ادامه جلسه مدیران بانک‌ها با تشکیل دو کارگروه ویژه موافقت کردند که کارگروه اول قرار است بدهی‌های شهرداری را به بانک‌ها تعیین تکلیف و نحوه پرداخت آن را مشخص کند و کارگروه بعدی نیز کارگروهی خواهد بود که مشارکت بانک‌ها در پروژه‌های عمرانی شهری را فراهم کند.

افشانی همچنین در خصوص تخلفات صورت گرفته در پروژه ایران مال گفت: این موضوع در دست بررسی است و در صورتی که تخلفات آن محرز شود و در شهرداری قابل رفع نباشد در مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در 28 اسفند سال گذشته 700 میلیارد تومان برای مترو تهران اختصاص داده شد گفت: بانک شهر تضمینی را برای حمایت از مترو داده است و به زودی اوراق مالی آن نیز منتشر خواهد شد.

شهردار تهران همچنین در خصوص آخرین وضعیت خط 7 مترو تهران گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان خرداد یا تیر، 5 کیلومتر از این خط به بهره‌برداری برسد و قطعا تمام خط افتتاح نخواهد شد.

افشانی افزود: این هفتهبازدیدی از خط 7 و 6 مترو خواهم داشت و در جریان اقدامات صورت گرفته خواهم بود.

وی در خصوص انتصابات در شهرداری نیز گفت: از این هفته به صورت موردی انتصابات انجام خواهد شد که در مرحله نخست معاونت‌های شهرسازی و عمرانی و همچنین سازمان نوسازی تغییر خواهند کرد.

شهردار تهران تصریح کرد: تا این لحظه برنامه‌ای برای تغییر مدیر روابط عمومی شهرداری تهران ندارم.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar