۰۹:۳۹ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - 17 June 2018
کد خبر: ۴۹۸۳۲
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از انجام طرح نوسازی در ۳۱۰ محله شهری کشور تا پایان امسال خبر داد.
نوسازی ۳۱۰ محله شهری در بافت فرسوده تا پایان امسال

هوشنگ عشایری در مصاحبه با رادیو با بیان اینکه امسال نوسازی 250 محله آغاز شده که تعداد این محله ها تا پایان سال به 310 محله افزایش می یابد، افزود: طبق قانون دولت و شهرداری ها باید نوسازی 270 محله کشور در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهارداشت: هم اکنون دو هزار و 700 محله 143 شهر کشور که بیش از 141 هزار هکتار وسعت دارند و 20 درصد از اراضی شهری را تشکیل می دهند به عنوان بافت فرسوده محسوب می شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: محله هایی که در بافت فرسوده قرار دارند 15 میلیون نفر جمعیت کشور را در دل خود جای داده اند.

وی افزود: بافت های فرسوده مورد هدف شرکت بازآفرینی شهری پنج گونه بافت های تاریخی، سکونتگاه های غیر رسمی، بافت های فرسوده، بافت هایی با پیشینه روستایی و نقاط ناهمگون شهری را در بر می گیرد.

عشایری همچنین گفت: در این راستا برنامه اقدام مشترک با نقش آفرینی دولت، شهرداری ها و بخش خصوصی تدوین شده که از طریق تسهیل گران و توسعه گران برنامه بازآفرینی شهری محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه رویکرد برنامه بازآفرینی شهری نسبت به گذشته از پروژه محوری به محله محوری تغییر یافته است، اظهارداشت: اجرای این طرح در مرحله دوم قرار دارد و برای اتمام تمامی مراحل آن به 12 سال زمان نیاز است.

وی در پایان یادآور شد: بخش عمده ای از طرح باز آفرینی شهری در دو هزار و 700 محله شهری کشور از سوی نهادهای غیر دولتی اجرا خواهد شد.ش

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar