۱۰:۲۰ - ۲۰ تير ۱۳۹۷ - 11 July 2018
کد خبر: ۵۰۱۰۵
مدیرعامل شهر جدید هشتگرد در گفت‌وگو با «صما»:
مدیرعامل شهر جدید هشتگرد بابیان اینکه در طی ماه‌های اخیر شاهد افزایش قیمت مسکن درکل کشور به‌خصوص تهران و البرز بوده‌ایم گفت: این مورد باعث شده شاهد افزایش تقاضا برای سکونت در شهرهای جدید به‌خصوص هشتگرد، پردیس یا پرند باشیم.
وجود10 هزار واحد فاقد تقاضا در هشتگرد/ تسهیلات 4 درصدی مسکن برای متقاضیان کم‌درآمدبه گزارش «صما» مهدی هدایت بابیان مطلب فوق در گفت‌وگو با خبرنگار «صما» افزود: در میان شهرهای جدید تهران شهر هشتگرد به دلیل داشتن ظرفیت بالا قابلیت جذب بخش اعظمی از این تقاضا را دارد. هم‌اکنون شهر جدید هشتگرد حدود 10 هزار واحد فاقد تقاضا دارد.

هدایت گفت: به‌هرروی در حال حاضر شهرهای جدید می‌تواند همانند سوپاپ کاهش قیمت اجاره و مسکن باشد چراکه اگر بار سنگین کلان‌شهرها ازلحاظ تقاضای مسکن وارد این شهرها قیمت‌ها به شکل مطلوبی تعدیل می‌یابد.

مدیرعامل شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینکه 10 هزار واحد فاقد متقاضی (میزان پیشرفت فونداسیون تا اسکلت) در این شهر جدید فرصتی باری جذب دهک‌های پایین جامعه است عنوان داشت: در حال حاضر بسته تشویقی برای حضور بخش تقاضا در شهرهای جدید به‌خصوص هشتگرد مهیا شده است.

هدایت گفت: در حال حاضر زمین‌ها به سرمایه‌گذاران به‌صورت 30 درصد نقد یک سال تنفس برای ساخت‌وساز و باقی در اقساط چندساله ارائه خواهد شد تا سرمایه‌گذاران ابتکار بیشتری برای عرضه واحدهای مسکونی خود داشته باشند.

وی گفت: در حال حاضر دو بسته تشویقی برای زمین و تسهیلات 4 درصدی برای متقاضیان کم‌درآمد پیش‌بینی‌شده است.

هدایت با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت واحدهای مسکونی در اطراف کلان‌شهرها بسیار معقول‌تر از داخل شهرها بوده و با ارائه این بسته‌های تشویقی می‌توان امید داشت سرمایه‌های صرف شده در این پروژه‌ها به هرز نخواهد رفت.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا واحدهای مسکونی مسکن مهر مورد آن‌چنان‌که ظرفیت داشت موردتوجه قرار نگرفت گفت: بخشی از این واحدهای فاقد زیرساخت‌ها بوده و بخشی دیگر به‌عنوان سرمایه‌ای توسط سازندگان ذخیره‌شده‌اند. تا بعد از افتتاح مترو هشتگرد برای فروش عرضه شوند.

هدایت درنهایت گفت: به‌هرروی اگر اعتبارات مطلوبی برای تکمیل زیرساخت‌ها کسب شود این حوزه می‌تواند تأثیر مؤثری در جذب متقاضی و تعدیل قیمت‌های مسکن در کلان‌شهرها داشته باشد.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar