۱۱:۴۹ - ۲۴ تير ۱۳۹۷ - 15 July 2018
کد خبر: ۵۰۱۴۴
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیرراه و شهرسازی با اشاره به برگزاری انتخابات هشتم هیات مدیره نظام مهندسی ساختمانکه در مهرماه برگزار می‌شود، گفت: صلاحیت‌ها طبق مقررات و بر مبنای استعلام و بررسی هیات‌های اجرایی خواهد بود.
استاندارد یکسانی در برگزاری انتخابات هشتم نظام‌مهندسی برقرار است/ تایید یا رد صلاحیت‌ها طبق قانون خواهد بود

به گزارش «صما» حامد مظاهریان در پاسخ به این سوال که آیا قرار است در انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان که مهرماه سال جاری برگزار می شود ردصلاحیت‌های گسترده صورت گیرد تاکید کرد: صلاحیت‌ها طبق مقررات و بر مبنای استعلام و بررسی هیات‌های اجرایی خواهد بود و فرآیند روشنی دارد.

مظاهریان تاکید کرد: نظام‌نامه انتخابات هم به صورت روشن در ۶۰ صفحه ارایه شده تا سیاست و استاندارد یکسانی برقرار باشد. بنابراین می‌توان اطمینان داد که فرآیندها بسیار شفاف خواهد بود.

اذعان رییس مجلس به کیفیت پایین ساختمان‌ها

وی در پاسخ به این سوال که برداشت از صحبت‌های لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در موضوع پیشنهادی تفکیک بازرس و ناظر در فرآیند ساخت و ساز چیست، اظهار کرد: انتظار دکتر لاریجانی از نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی این است که فرایندهایی را بازنگری کنند تا به تسهیل امور منجر شود و از بروکراسی بکاهد.

وی گفت: از سوی دیگر به کیفیت ساختمان‌ها تاکید داشتند و گفتند در این خصوص وضعیت نامناسبی داریم. معتقدم آقای لاریجانی همان‌طور که همیشه نظرات کارشناسی را می‌پذیرد از ارایه همفکری انجام شده در این اجلاس هم استفاده می‌کند. باید به این جوهره پایبند بود که فرآیندها به افزایش بروکراسی منجر نشود ولی از سوی دیگر نباید کیفیت ساختمان، قربانی شود.

مظاهریان ادامه داد: بیشتر از همه دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی از نظریه استقلال سازمان نظام مهندسی ساختمان حمایت می‌کنند و برای این که سازمان درگیر مسائل مالی نشود و بتواند استقلال یک نهاد حرفه‌ای را داشته باشند ابلاغیه‌های اخیر را صادر کرده است.

وی درباره صحبت علی لاریجانی رییس مجلس مبنی بر این‌که ممکن است اگر بازرس و ناظر در امر ساختمان‌سازی از هم جدا باشند مجددا دچار مشکلاتی شویم گفت: دکتر لاریجانی این صحبت را به عنوان احتمال بیان کرد و همیشه از نظرات کارشناسی استفاده می‌کند. اعضای سازمان نظام مهندسی هم که در بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی حضور داشتند با موضوع دوصلاحیتی شدن موافقتند. صحبت دکتر لاریجانی هم این بود که ما بروکراسی را کاهش دهیم تا رضایت بیشتری در مردم حاصل شود. تمام مجموعه وزارتخانه هم در این جهت حرکت می‌کند.

با برگزاری اجلاس نظام مهندسی در گران‌ترین هتل ایران موافق نبودم

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: شخصا با برگزاری اجلاس سالیانه سازمان نظام مهندسی در گران‌ترین هتل ایران موافق نیستم ولی آنها مقررات خودشان را دارند و پولش را از اعضا می‌گیرند.

مظاهریان اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی یک نهاد غیردولتی است، منابع تامین مالی خود را دارد، این موارد را در بودجه لحاظ می کند و مصوبات را می‌گیرد. به هر حال این سازمان طبق مقررات خودش، هزینه این اجلاس‌ها را از اعضا تامین می کند و آنها را در بودجه به تصویب می‌رساند.

منبع: ایسنا
r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar