۱۲:۰۵ - ۳۱ تير ۱۳۹۷ - 22 July 2018
کد خبر: ۵۰۲۲۰
«صما» گزارش می‌دهد:
صما- جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور با نام کیلید ۳۱ تیرماه در هتل اسپیناس تهران با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران رسانه‌های جمعی کشور به‌صورت رسمی رونمایی شد.
هوش مصنوعی به کمک بازار مسکن آمد/ ارزیابی هوشمند قیمت خانهبه گزارش «صما»، در خلال این نشست خبری علیرضا ذوالفقاری مدیرعامل جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور بابیان اینکه کیلید جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور است گفت کیلید مأموریت دارد و بستری آنلاین را برای برآورده ساختن کلیه نیازهای عرضه‌کنندگان و متقاضیان مسکن به‌عنوان یک آن استارشاپ فراهم کند و همه ابزارهای لازم را برای مشاوره تخصصی در حوزه مسکن را در اختیار مشاوران بگذارد

بنیان‌گذار این استارت آپ هوشمند ادامه داد: ارزیابی هوشمند قیمت خانه یکی از امکانات منحصر به فرد Kilid. com است که برای اولین بار در ایران معرفی و پیاده سازی شده است با کمک سیستم ارزیابی هوشمند قیمت املاک کاربران قادر خواهند بود تنها با وارد کردن کد پستی 10 رقمی قیمت هر ملکی را بر اساس ویژگی هایی از قبیل مساحت موقعیت سن بنا تغییرات در تغییرات بازار در سطح محله و قیمت املاک مشابه به صورت آنلاین و با دقت بالا محاسبه کند.

وی افزود: به این ترتیب خریداران فروشندگان و مشاوران املاک می توانند در هر لحظه از قیمت املاک در هر نقطه از شهر تهران مطلع شوند و مطمئن باشند قیمت محاسبه شده با قیمت ملک نزدیک است.

ذوالفقاری گفت: لازم به توضیح است که در سیستم ارزیابی هوشمند ملک از مدل های محاسباتی و یادگیری ماشین استفاده شده است تا مجموعه ای از داده ها و اطلاعات ارزشمند را در دسترس کاربران قرار دهد با استفاده از اطلاعات و ابزارهای سودمند سامانه می‌توان پیش بینی صحیحی از وضعیت بازار داشته و ریسک معاملات را نیز کاهش داد

مدیرعامل استارتاپ کلید ادامه داد: همچنین برای اولین بار شاخص قیمت مسکن را با کمک روش های آماری و اقتصاد سنجی پیچیده محاسبه کرده و شاخص کل این را در اختیار کاربران خود قرار داده است. این شاخص بر مبنای جدیدترین تحقیقات اقتصاد مسکن محاسبه شده است و تعبیرات و رفتار بازار را به درستی تحویل می کند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه رفتار بازار مسکن در تمام مناطق تهران یکسان نیست و روند تغییرات قیمت برای خانه ها بسته به متراژ و سال ساخت متفاوت است در شاخص کلید امکان تفکیک بازارهای هدف 22 منطقه تهران همچنین محدود کردن جستجو بر اساس شرایط متراژی و سنی بنا وجود دارد دکتر ذوالفقاری همچنین ادامه داد در کنار هوش مصنوعی که برای اولین بار توسط این سامانه در بازار مسکن ایران به کار گرفته شده امکان استفاده از تکنولوژی Augmented reality و webmapping نیز در اپلیکیشن کلید گنجانده شده است.

وی افزود: علاوه بر امکان جستجوی روی نقشه، کاربر می تواند تلفن همراه خود را به اطراف چرخانده و موارد خرید و رهن و اجاره را با فاصله مکانی نسبت موقعیت خود را جستجو کند

دکتر ذوالفقاری هدف این سامانه را این چنین برشمرد: Kilid. com بر آن ست تا مسیری کارآمد و کم هزینه برای یافتن ملک را در ایران بنیان نهد و مرجع تخصصی اطلاعات مسکن کشور را بوجود آرود. هدف کیلید افزایش کارایی مشاوران املاک و آژانس ها به‌عنوان تنها پل ارتباطی تنها پل ارتباطی رسمی و قانونی بین متقاضیان و عرضه‌کنندگان مسکن است تا با یاری آنها بتواند زمینه شفافیت در بازار مسکن را فراهم کند.

وی تصریح کرد: در این سامانه بخش متفاوتی به‌عنوان فرصت های بازار مسکن وجود دارد. در این بخش کاربران می توانند درک صحیح و درستی از قیمت ها، تعداد معاملات، میانگین قیمت املاک معامله شده، تغییرات قیمت و شاخص قیمت در مناطق مختلف شهر تهران به دست آوردند. با کمک این اطلاعات درست و داشتن تحلیل های علمی، در زمینه خرید، فروش و اجاره املاک، کاربران می توانند مطمئن تر تصمیم گیری کنند.

شفاف سازی اصل مهم در آگاهی سازی آحاد مردم

در ادامه دکتر اسلامی دبیر کانون نهادهای مالی ایران با اشاره به تدوین راهکارهای 9 گانه وزارت مسکن و شهرسازی برای تعادل بخشی بازار مسکن، گفت: یکی از سیاست های 9 گانه وزارت مسکن، بحث شفاف سازی و آگاهی رسانی به آحاد مردم است. در این رابطه، سامانه های اینترنتی مانند کیلید می توانند این شفاف سازی را با استفاده از هوش مصنوعی و بدون نیاز به اظهارنظرهای سطحی که به ایجاد حباب های کاذب قیمتی می شوند، برای مردم فراهم کنند.

وی با بیان این که طبق قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب ششم بهمن ماه 1387، هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد، مگر آنکه قانون منع کرده باشد، گفت: اطلاعات مربوط به معاملات املاک بدون افشای اطلاعات طرفین، مصداق اطلاعات عمومی ذکر شده در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات بوده و کلیه شهروندان ایرانی حق دسترسی به این اطلاعات را دارند. همچنین بنا به سیاست های اعلامی توسط دکتر آخوندی وزیر محترم راه، مسکن و شهرسازی، دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات از سیاستهای اصلی این وزارتخانه برای تعادل بخشی به بازار مسکن در شرایط اقتصادی و سیاسی جاری است.

سلامی تصریح کرد: استفاده از هوش مصنوعی، GIS و سایر فناوری های مدرن که امروزه در دنیا متداول است، می تواند اطلاعات ملکی را به سوی تصمیمات هوشمند و بدون هیجان و احساسات کاذب رهنمون کند.

وی در پایان با برتر شمردن تکنولوژی سامانه کیلید گفت: ایجاد بازارگاه الکترونیکی مسکن در زمره سیاست های وزارت راه، مسکن و شهر سازی، بعنوان رابطی بین عرضه‌کنندگان، متقاضیان مسکن و بانک مسکن در کشور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar