۱۳:۳۸ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 23 July 2018
کد خبر: ۵۰۲۳۱
مدیراجرایی نمایشگاه صنعت ساختمان در گفت‌وگو با «صما» خبرداد:
صما- هجدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در مساحتی بالغ‌بر 52 هزار مترمربع در سایت نمایشگاه بین‌المللی 15 تا 18 مردادماه سال جاری با حضور فعالان داخلی و خارجی صنعت ساختمان برگزار می‌شود.
حضور پررنگ شرکت‌های خارجی علی‌رغم تحریم‌ها در نمایشگاه صنعت ساختمانبه گزارش «صما» علی مطیع‌جهانی مدیر اجرایی برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در گفت‌وگو با «صما» بابیان این مطلب گفت: علی‌رغم رکود اقتصادی و بخش ساخت‌وساز با بازگشایی سایت ثبت‌نام نمایشگاه در اوایل خردادماه جاری، با خیل کثیری از مشارکت‌کنندگان مواجه شدیم و در زمان اندکی برای تمام 52 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی، ثبت‌نام صورت گرفت.

سرپرست معاونت پشتیبانی، تحقیقات و برنامه‌ریزی اتاق تعاون ایران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای هجدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، تأکید کرد: برگزاری همایش‌های تخصصی و کارگاه‌های تخصصی در حاشیه نمایشگاه انجام خواهد شد.

مطیع جهانی یادآور شد: در نمایشگاه امسال در مجموع 919 شرکت داخلی و خارجی حضور دارند که از این تعداد 804 شرکت داخلی و 115 شرکت خارجی هستند که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم حضور دارند.

وی بابیان اینکه از 115 شرکت خارجی 89 شرکت از کشورهای ترکیه، لهستان، چین و هلند به ‌صورت مستقیم و 26 شرکت نیز به صورت غیرمستقیم از دیگر کشورها در هجدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان حضور دارند.

مطیع جهانی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به برگزاری همایش تخصصی ایران و افغانستان در حاشیه نمایشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر این مهم در حال بسترسازی است باید توجه داشت که کشور افغانستان دارای شرایط ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری است و می‌تواند فرصت مناسبی را در اختیار فعالان اقتصادی و صنعتی قرار دهد.

این مقام مسئول در بخش تعاون با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای هجدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، تأکید کرد: در حاشیه نمایشگاه حضور هیئت‌های تجاری از کشورهای هدف و برگزاری جلسات B2B و ایجاد فضای تعامل برای فعالان این صنعت در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: این همایش با محوریت صنعت ساختمان و باهدف آشنایی و معرفی توانمندی‌های ایران در عرصه صنعت ساختمان برگزار خواهد شد.

مطیع جهانی با اشاره به شرایط خاص کشور پس از خروج آمریکا از برجام در خصوص حضور کشورهای خارجی در نمایشگاه هجدهم صنعت ساختمان بیان داشت: شرایط کنونی برجامی بر حضور کشورهای اروپایی تأثیر داشته و تعداد شرکت‌های اروپایی نسبت به نمایشگاه‌های سال‌های پیش کاهش محسوسی داشته است.

وی افزود: با تلاش وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت و اتاق تعاون توانستیم، پاویون‌های تخصصی در این دوره نمایشگاه داشته باشیم.

مطیع جهانی همچنین در بخش دیگری به تشکیل سالن‌های تخصصی در نمایشگاه امسال اشاره کرد و گفت: برای دومین بار در حوزه فولاد با همکاری اتحادیه تعاونی‌های فولاد و معدن کشور همچنین در حوزه صنعت شیرآلات نیز با همکاری انجمن شیرآلات، فعالان این صنایع دارای سالن اختصاصی خواهند بود.

وی بابیان اینکه با مشارکت شرکت سهامی نمایشگاه زیرساخت‌های نمایشگاه برای حضور بازدیدکنندگان و فعالان آماده است گفت: در حال حاضر تدابیر مطلوبی برای پارکینگ و خدمات مناسب بازدیدکنندگان تعبیه‌شده است.

گفتنی است تعاونی‌های دانش‌بنیان برای اولین بار، سازمان ملی استاندارد، نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران همچنین کانون انبوه‌سازان دومین سال متوالی است که در نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان حضور خواهند داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar