۱۲:۰۹ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - 28 July 2018
کد خبر: ۵۰۲۷۶
شهردار تهران:
شهردار تهران گفت: در این دوره مدیریتی مهمترین اولویت من مبارزه با فساد است و انتظار توسعه با فساد مثل انتظار باران منهای ابر است. در جامعه ای که فساد وجود دارد هرگز روی توسعه را نخواهیم داد به همین دلیل به دنبال مبارزه با فساد هستیم.
مبارزه با فساد مهم‌ترین اولویت من است/ هیچ مخالفتی با تحقیق و تفحص ندارم

محمدعلی افشانی صبح امروز در اولین نشست خبری خود که در برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: اگر رابطه منطقی و دوستانه بین اصحاب رسانه و مسئولان برقرار شود، مسئولان می‌توانند از خواسته‌ها و نیازهای مردم به خوبی باخبر شوند؛ چرا که خبرنگاران نماینده افکار عمومی جامعه هستند.


وی با بیان اینکه بیشتر علاقمند هستم که با نمایندگان افکار عمومی به گفت‌وگو بنشینم گفت:‌می‌توانیم با کمک این افراد قدم‌هایی را برای بهبود وضعیت تهران متصور شد.

او افزود: در این دوره مدیریتی مهمترین اولویت من مبارزه با فساد است و انتظار توسعه با فساد مثل انتظار باران منهای ابر است. در جامعه ای که فساد وجود دارد هرگز روی توسعه را نخواهیم داد به همین دلیل به دنبال مبارزه با فساد هستیم. اولین برنامه استقرار ابرسیستم است. شهرداری یک نهاد خدماتی بزرگ است و نمی توان در عرض مدت کوتاه تغییرات بنیادی ایجاد کرد اشتباه است. این نیاز به فرایند طولانی دارد تا سیستمی ایجاد شود که ارتباطی بین ذی نفعان شفاف شود. آزادی عمل برای نقد همه مدیران وجود داشته است.

افشانی گفت: ما باید سه ماهه نظرسنجی و پایش کنیم. مطمئن باشید این دوره دوره مبارزه با فساد است علت این که برخی نقدهای با مبنای غیرواقعی کردند به دلیل نگرانی از مبارزه با فساد است. شک نکنید که این دوره دوره مبارزه با فساد است.

می‌دانم مبارزه با فساد هزینه‌های سنگینی دارد

محمدعلی افشانی درباره موانع مبارزه با فساد گفت: حتما حاضرم و همان طور که گفتم خودم هم می‌دانم ورود به این عرصه هزینه‌های سنگینی خواهد داشت و با کمال میل این هزینه ها را می‌دهم.

افشانی افزود: در این دوره که وضعیت درآمدی ما ممکن است کم باشد ما برای کسب درآمد از هر روشی استفاده نخواهیم کرد و طرح جامع ... مبنای عمل ماست و ما به دنبال درآمد پایدار خواهیم بود مثلا اطراف دریاچه مجموعه های توریستی ایجاد خواهد شد که درآمدهایی برای شهرداری ایجاد خواهد کرد شبیه این طرح‌ها در جاهای دیگر اجرا خواهد شد و تقاضاهایی برای اجرای طرح های تفریحی وجود دارد.

تمام تلاش من استفاده از راه‌هایی است که مجبور به شهرفروشی نشویم

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره علت استفاده نکردن از نمایشگاه شهر آفتاب گفت: این نکته بسیار درستی است و مدیریت نمایشگاه و مجموعه نمایشگاهی بایستی به این نکته توجه کنند که یکی از دلایل آلودگی ترافیک سنگین شهر است و بنابراین ما پیگیری می کنیم نمایشگاه ها به بیرون از شهر منتقل شوند البته آنها بهانه هایی دارند که آن نمایشگاه مسائل ومشکلاتی دارد که امیدوارم برطرف شود. لازمه این کار هماهنگی تمامی دستگاه هاست تا مشکلات برطرف شود. اگر مشکل خاصی باشد حتما در میان خواهم گذاشت.

شهردار تهران گفت: بدهی شهرداری بسیار بالاست و بیش از ۵۰هزار میلیارد تومان است که ۲۲۷۰۰هزار میلیارد تومان بدهی بانکی است که بانکی است و هر ماه سود بالایی به آن اضافه می شود. دوم بدهی ما به پیمان کاران و مالکان خانه هایی است که در مسیر طرح‌ها بوده‌اند که بالای ۳۰هزار میلیارد تومان است. برخی پیمان کاران کار را متوقف کرده اند جلسه ای که من با آقای عبداللهی داشتم این بود که ۶ماه به شهرداری مهلت داده شود تا منابع درآمدی جدید ایجاد شود و پروژه های جدید داده شود ایشان پذیرفتند.

او گفت: درباره بازنشستگی مبنای من قانون است و من هم تابع قانون هستم و تفسیری که شورای نگهبان می کند با این حال من فکر می کنم در این زمینه مشکلی ندارم.

افشانی درباره فشارها برای جلوگیری از شفافیت شهرداری گفت: یکی از مشکلات من با آنها که در این زمینه حرف می زنند نداشتن صداقت است، اخلاص و صداقت بزرگترین سرمایه آدمی است و من در تمام زندگی سعی می کنم به خصوص با اصحاب رسانه جز صداقت و راستی چیزی نگویم.

من علاقه ندارم به بحث‌های یک شخص بپردازیم. اما چون این در شبکه‌های مجازی بحث شد و این طور وانمود شد که فشاری وجود داشت با توجه به این که ایشان تجربه ای در شهرسازی نداشت و امور شهرسازی را نمی شناخت و نمی توانست بازرسی دقیقی از این بخش انجام دهد. یکی از اشکلات ما در انتصابات این است من کسی را منصوب کرده ام که بیش از ۳۰ سال در همین مناصب مشغول بود و دوره های جامع و کامل دیده بود و رشته اش فوق لیسانس در این زمینه بود من ایشان را خواستم و گفتم که بنا دارم از شما در جای دیگری استفاده کنم ایشان چند روز فرصت خواست و دو روز قبل استعفا نوشت و این که شهردار تحت فشار این کار را کرده است. ... و بعد در شبکه های اجتماعی نوشت من به شما عرض می کنم. هیچ کس نمی‌تواند به من فشار بیاورد که مدیری را بیاورم و یا تعویض کنم.

وی درباره مسائل و مشکلات تصمیمات کمیسیون ماده ۵گفت: منبای ما طرح جامع تفصیلی است اما قانون گذار کمیسیون ماده ۵ را تعریف کرد.

اجراي قانون منع بكار گيري بازنشستگان در شهردارى تهران اجرا خواهد شد؟

شهردار تهران با بیان اینکه اين قانون را از ديروز شروع كردم و ليست تمام بازنشستگان را گرفتم گفت: خودم بارها پيگير اين موضوع و تصويب آن بودم چرا كه معتقدم اجراى آن باعث گردش نخبگان در رده هاى مديريتى خواهد شد.

او افزود: از فردا شروع به اجراى اين قانون ميكنم و شهردارى پيشتاز اجراى اين مصوبه خواهد بود.

افشانی گفت: براى انتصاب به سه شاخص دانش ، تجربه مرتبط و توان اجرايى برنامه ها توجه خواهيم كرد و بر همين اساس به معاونت منابع انسانى دستور داده ام رزومه تمام انتصاب فعلى و قبلى را در سايت بگذاريد تا مردم خودشان ببينند.

شهردار تهران با بیان اینکه برنامه من تحت عنوان «شهر زیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر» است افزود: ارتقای کیفیت زندگی مردم و افزایش رضایتمندی آنها دو کلید واژه برنامه‌های من است که در تمام برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ... نمود پیدا خواهد کرد و تنها هدف‌مان ارتقای کیفیت زندگی مردم و افزایش رضایتمندی است.

وی با بیان اینکه اصول مدیریت من بر چهار اصل مشارکت، حاکمیت قانون، شفافیت و پاسخگویی است، گفت: معتقدم تا زمانی که مردم مشارکت نداشته باشند، پیشرفت و توسعه محقق نمی‌شود و افزایش مشارکت مردم تنها با اعتماد به مسئولان محقق می‌شود.

افشانی با بیان اینکه اجرای عدالت مهم است و باید در همه طبقات جامعه عدالت اجرا شود، تصریح کرد: شفافیت رکن اصلی برنامه‌های من است و معتقدم همه مردم باید به برنامه‌های شهرداری تهران و چند و چون آن دسترسی یابند.

وی افزود: به تمام مدیران رده‌های شهرداری اعلام کرده‌ام که موظف به پاسخگویی به مردم و اصحاب رسانه هستم؛ چرا که نقد اصحاب رسانه برای ما نعمت است.

مطالبات شهرداری از دولت مشخص می شود

محمدعلی افشانی، شهردار تهران در اصحاب رسانه با اشاره به اولویت های خود در شهرداری گفت: به هر طریق منابع به دست نمی آوریم و اجازه نمی دهیم هیچ باغی تغییر کاربری بدهد.

وی با اشاره به این که مطالبات پیمانکاران جز به صورت موردی پرداخت می شود، تاکید کرد: 650میلیارد تومان درآمد داریم که در بخش های حقوق و نگهداشت شهر هزینه می شود. یک جلسه در دولت هم مطرح کردم. دولت نظر موافق با آن ندارد. هفته گذشته راجع به میزان طلب های ما از دولت صحبت کردیم. یکی از خزانه یکی سازمان برنامه و بودجه و شهرداری میزان طلب شهرداری از دولت را مشخص کنند. خوشبختانه امسال در قانون بودجه 100هزار میلیارد تومان برای تهاتر طلبها مشخص شده است.

افشانی تاکید کرد: در غزل و نصب ها کسی نمی تواند به من فشار بیاورد.

شهردار تهران با بیان اینکه در شهری زندگی می‌کنیم که زیست دوگانه دارد و محلات محروم و برخورداری دارد که در فاصله کم از یکدیگر شکل گرفته‌اند، گفت: کاهش فاصله این محلات را تحت عنوان تبعیض مثبت پیگیری می‌کنم و به مناطق محروم با تعریف پروژه‌های خاص کمک می‌کنیم تا فاصله‌شان کم شود.

وی با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد که مورد تاکید رهبری، رئیس جمهور و همه مسئولان کشور است، ادامه داد: یکی از مهمترین اقداماتی که اصحاب رسانه می‌توانند در کاهش آن به شهرداری کمک کنند، بحث کاهش تکدی‌گری در تهران است. چرا که این عارضه بد باعث زشت شدن چهره تهران شده و این برازنده پایتخت تهران نیست و بر همین اساس ساماندهی متکدیان در دستور کار قرار دارد و امیدواریم با اطلاع رسانی درست تا سال آینده در این موقع، گدا و متکدی نداشته باشیم که خوشبختانه همه از جمله استانداری و ... پای کار هستند.

افشانی با بیان اینکه از مجموع متکدیان تهرانی 70 درصد خارجی هستند و تنها 30 درصد ایرانی هستند و در این بین 20 درصد متکدیان ایرانی هم تهرانی نیستند، گفت: یعنی 90 درصد متکدیان پایتخت، تهرانی نیستند.

وی با بیان اینکه اعتیاد یکی از آسیب‌های جدی تهران به خصوص در محلات ضعیف‌تر است اظهار کرد: ان شاء الله با توجه به نقشی که وزارت کشور برای شهرداری تهران تعیین کرده شاهد بهبود این وضعیت باشیم؛ چرا که 56 درصد معتادان از سایر استان‌ها هستند و امیدواریم این متکدیان تحویل شهرهای خود داده شوند.

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
0
0
تبصره هاي قوانين و بخشنامه هاي منبعث از آن؛ گاها مفسده زا هستند، اصلاح قوانين رو در الويت قراردهيد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
0
0
♦️▪️پایان امپراطوری یک عضو مادام العمر نظام مهندسی کرمانشاه

✔️ بعید است کسی پیدا شود که او را نشناسد؛ سرپرست فعلی دانشگاه آزاد و عضو هیآت مدیره نظام مهندسی کرمانشاه؛ جناب آقای مهندس حبیببی دامة برکاة!!
همه ی ما وقتی نام کسی را می شنویم اولین برداشت ذهنی که از آن فرد در درون مان جرقه می زند، دقیق ترین و درست ترین است.
با آوردن نام مهندس حبیبی چه ویژگی هایی از او در ذهن شما نقش بست؟! آنهایی که او را می شناسند به ویژه اعضای نظام مهندسی کرمانشاه - به جز آن هفتصد، هشتصد پا به رکاب همیشگی - در ذهن شان چه برداشتی از او دارند؟

✔️ اگر در این خصوص به نتیجه نمی رسید سری به نظام مهندسی کرمانشاه بزنید، پرس و جویی اجمالی شما را به نتیجه می رساند. بروید و امنیت جانی و مالی بازرسان نظام مهندسی را تآمین کنید و از آن ها بخواهید برای خدا هم که شده حقایق را به شما بگویند.
باز هم اگر به نتیجه نرسیدید درب دانشگاه آزاد به روی همه باز است، بروید ببینید که در این چند ماه ی سرپرستی منورانه ی جناب مهندس حبیبی چه شاهکارهایی رقم خورده است. عزل و نصب های مدیریتی اش را رصد و وضعیت تشکل های دانشجویی اش را بررسی کنید. به میان دانشجویان بروید، گپ و گفتی غیررسمی با آنها داشته باشید و از آنها بخواهید رضایت یا عدم رضایت شان را اعلام کنند. اگر چه در پاسخ به ما، ممکن است همین فردا بیانیه ای به امضای صدها دانشجو منتشر شود که از مدیریت درخشان!! سرپرست دانشگاه آزاد کرمانشاه اعلام حمایت کرده اند!! هیچ جای نگرانی نیست، ماهیت کلیشه ای چنین اقداماتی روشن شده است و خوشبختانه دیگر خریداری ندارد.

✔️ نظام مقدس جمهوری اسلامی به اوج بلوغ خود رسیده است. دیگر مقدس مآبی و ظاهرسازی نتیجه نمی دهد. این یکی را بی مصداق و منظور خاصی گفتیم اما فعل و فاعل، همیشه ضمیر خود را می یابند، به زبان ساده تر آن که حرف را که زمین بندازی، صاحب اش پیدا می شود.

✔️ خوشبختانه در رآس دانشگاه آزاد اسلامی شخصیت عاقل و آگاهی چون دکتر ولایتی حضور دارند. فرهاد رهبر هم نشان داده است که شخصیت متین و مستقلی دارد. خوشبختانه نهادهای نظارتی نیز با تیزهوشی تمام بر همه ی امور اشراف دارند و چه خوب که تا کنون در خصوص تغییر وضعیت مدیریتی دانشگاه آزاد کرمانشاه از "سرپرست" به "ریاست" تصمیم نگرفته اند. تآمل و تعقل شایسته ی آن ها جای تقدیر دارد و امید که به حقایق موجود برسند و تصمیم نهایی را بر اساس آن اتخاذ کنند.

✔️ انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی کرمانشاه در راه است. شواهد و قرائن می گوید که این بار اعضای نظام مهندسی کرمانشاه نمی خواهند اجازه دهند که فقط عده ای "پا به رکاب" و "گوش به فرمان" جناب مهندس حبیبی تعیین کننده ی انتخابات باشند؛ آن ها می خواهند با حضور حداکثری خود یک بار برای همیشه بر حضور مادام العمر برخی افراد پایان دهند. حضور کمرنگ اعضا در انتخابات هیئت مدیره آرزوی کسانی است که به هر شیوه و ترفندی، حامیانی گرد خود جمع نموده و در خلآ حضور حداکثری اعضا، توانسته اند نتیجه ی دلخواه را کسب کنند.

✔️ اعضای نظام مهندسی اگر تنها چند راهکار را در پیش بگیرند به نتیجه ی دلخواه می رسند: اول حضور حداکثری در انتخابات، دوم اعتماد به نیروهای پاکدست، سوم هم اعتماد به نیروهای پاکدست و چهارم هم اعتماد به نیروهای پاکدست. اگر همین یک مورد را در نظر بگیرند به نتایج خوبی خواهند رسید.

✔️ مقام معظم رهبری در فرمایشات امروزشان بر مبارزه ی جدی با مفاسد اقتصادی هشدار دادند. به نظر می رسد که این بار نهادهای نظارتی که مسوول تعیین صلاحیت ها هستند، چه در امور صنفی مانند نظام مهندسی و چه در امور کلان تر مانند دانشگاه آزاد اسلامی به فرمایشات معظم له لبیک جانانه ای بگویند. خدشه به اعتمادعمومی مردم از مهم ترین نکاتی بود که رهبر معظم به آن اشاره داشتند. نهادهای تعیین صلاحیت تکلیف خطیری دارند. مباد که این تآکیدات معظم له در پیشگاه افراد قربانی شود.

✔️ نکات بسیاری مانده است اما به همین ها بسنده کنیم تا بعد. فقط این نکته می ماند که علی الظاهر چیزی به پایان امپراطوری جناب مهندس حبیبی نمانده است. یک همت بلند از اعضای نظام مهندسی کرمانشاه و حضور پر رنگ شان می تواند این گمانه زنی را یقین ببخشد. شکی نیست که این فقط یک مقدمه است برای...

✔️ راستی می دانید که پرده های تزویر روزی فرو می افتند؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
0
0
عضو سابق شورای شهر تهران: واگذاری پروژه‌های شهرداری به سپاه فسادی نجومی ایجاد کرد

نوع کارکرد و عملکرد شورا و شهرداری تهران بعد از گذشت یکسال، این روزها مورد نقد برخی از سیاسیون اصولگرا و حتی اصلاح‌طلب قرار گرفته است. آنها معتقدند برنامه شهرداری برای اداره شهر مشخص نیست و از سوی دیگر شورای_شهر_تهران نیز نتوانسته نقش بارزی ایفا کند و بدون وابستگی جناحی تصمیم بگیرد.
یکی از اعضای سابق شورای شهر در بررسی انتقادها به مدیریت پیشین و کنونی شهرداری می‌گوید: مردم نمود واقعی و ملموسی از شورا و شهرداری ندیده‌اند و حتی خیلی از مردم شهردار را نمی‌شناسند و صحبت‌های او را نشنیده‌اند که طبیعتا این موضوع اصلا خوب نیست زیرا مردم باید ارتباط تنگاتنگی با شهردار شهرشان داشته باشند. شهردار باید با مردم صحبت کند، طرح‌ها و نظرات خود را شفاف به آن‌ها بگوید ولی متاسفانه این ارتباط بسیار بسیار کمرنگ است و همین مسئله باعث بروز مشکلات می‎شود. در خصوص شورای شهر هم باید بگویم که به نظر می‌رسد که کار ریشه‌ای انجام نمی‌شود .
دانشور در تشریح مدیریت پیشین شهرداری می‌گوید: قالیباف در دوران مدیریتش بیشتر با شرکت‌های سپاه_پاسداران همکاری داشت. اینکه نیروهای_نظامی بخواهند شرکت‌های اقتصادی را راه‌اندازی کنند، مفسده‌زاست. زیرا اساسا وظیفه سپاه مباحث نظامی، دفاعی و ایجاد امنیت است و ورودش به عرصه اقتصاد باعث کوچک شدن و ضعیف شدن بخش خصوصی می‌شود. آقای قالیباف برای اینکه بتواند پروژه‌های عمرانی بزرگ را راه‌اندازی کند آن را به دست شرکت‌های سپاه سپرد که به نظرم بخشی از مفاسد با رقم های میلیاردی رخ داد که به دلیل این بود که برخی از پروژه‌ها به دست شرکت‌هایی سپرده شد که خاستگاه نظامی داشتند. این موضوع دو بخش داشت اینکه پروژه‌ها دست شرکت‌هایی با بودجه بالا بود و آنها می‌توانستند به سرعت پروژه‌ها را پیش ببرند. دوم اینکه این مسئله باعث رشد و ایجاد مفسده‌های بزرگی می‌شد که بخشی از آن‌ها نیز علنی و کشف شد.
عضو سابق شورای شهر می‌گوید: مردم در یک جا نگاه می‌کنند و می‌ببیند چقدر پروژه‌های بزرگی افتتاح شده است و اثرات آقای قالیباف را بیشتر حس می‌کنند اما به سوی دیگر ماجرا چندان کاری ندارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
0
0
اعضای کمیته های تخصصی سازمان نظام مهندسی باید بر اساس انتخابات تخصصی بین اعضای سازمان منصوب شوند . مثلا کمیته ایمنی یا کمیته آبفا یا کمیته مجریان یا کمیته مقاوم سازی یا کمیته تطبیق نقشه یا کمیته شناسنامه فنی ملکی یا کمیته کنترل مضاعف که متاسفانه الان با بر اساس رابطه بازی و پارتی بازی اعضای هیات مدیره نظام مهندسی منصوب میشوند بدون هیچ تخصصی در این کمیته های تخصصی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
0
0
✅مقاومت پل خشتی باستانی تمیجان 6km رودسر در مقابل سیلاب (500 سال قبل)

❌فروریزش پل املش 10km رودسر( 20سال قبل!)

اشکال کار از کجاست؟!
نظارت یا اجرا ضعیف؟!
یا پیمانکار سفارشی؟!
واگذاری پروژه عمرانی بدون مناقصه به نهادهای نظامی !
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar