۱۶:۴۲ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - 29 July 2018
کد خبر: ۵۰۲۹۸
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: هر گونه تغییر قیمت سیمان و محصولات سیمان بر، بدون هماهنگی سازمان حمایت غیر قانونی است و قطعا با آن برخورد خواهد شد.
هشدار سازمان حمایت؛ با تغییر سرخود قیمت سیمان برخورد قاطع می‎کنیم

شهرام میرآخورلو اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه ریاست جمهوری تنها دستگاه متولی بررسی و کارشناسی قیمت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است و دبیر خانه کارگروه کنترل بازار در نهایت پس از بررسی نظرات کارشناسی نسبت به تایید تغییرات قیمت اعمال خواهد کرد.

وی با بیان اینکه درخواست تغییرات قیمت سیمان و محصولات سیمان بر از جمله صنایع بتونی و صنایع تولید تیرچه بلوک هنوز در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دبیرخانه کارگروه کنترل بازار مطرح نشده است، تصریح کرد: هر گونه تغییر قیمت این محصولات نسبت به قیمتهای قبلی غیر قانونی است و قطعا با آنها برخورد خواهد شد.

میرآخورلو همچنین درخصوص نحوه افزایش قیمت بیان کرد: این شرکتها در صورتی که تمایل دارند نسبت به تغییرات قیمت خود اقدام کنند باید درخواست خود را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارایه دهند تا پس از بررسی در صورتی که حایز شرایط بودند نسبت به اعمال قیمت جدیدشان اقدام شود.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه تغییر قیمت در حد 12 درصد نسبت به ابلاغیه هفته گذشته انجمن صنایع سیمان اتفاق افتاده است، گفت: هیچ هماهنگی با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در زمینه افزایش قیمت انجام نشده است و صنایع پایین دست صنعت سیمان نیز بر همان مبنا نسبت به افزایش قیمت‌های خود اقدام کردند که مکاتبات لازم از طریق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با انجمن مربوطه مبنی بر برگشت قیمت‌ها انجام شده و در صورتی که واحدهای تولیدی از این اقدام تمکین نکنند حتما مشمول برخورد تعزیرات حکومتی خواهند شد.

میرآخورلو در پایان تصریح کرد: این شرکتها حتما باید مدارک و مستندات لازم را برای احصای بهای تمام شده و ضرورت تغییر قیمت به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارایه دهند.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar