۱۳:۴۷ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - 30 July 2018
کد خبر: ۵۰۳۰۵
حبیب‌اله بیطرف در گفت‌وگو با «صما»:
عضو هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی تهران با انتقاد از وضعیت مجادله‌ای پیش‌آمده در دوره هفتم سازمان نظام‌مهندسی گفت: گزیده‌تر بود که تمامی مباحث به‌جای رسانه‌ای شدن به بحث و بررسی کارشناسی گذاشته می‌شد تا خروجی مطلوبی از آن برای جامعه و شهروندان حاصل می‌شد.

ظام‌مهندسی هشتم به‌دور از فضای مجادله‌ای باشد/ بخش عمده‌ای از عمر دوره هفتم صرف مسائل حاشیه‌ای شدبه گزارش«صما» حبیب اله بیطرف بابیان مطلب فوق در گفت‌وگو با «صما» افزود: دوره هشتم فرصت مناسبی است که تمام جلسات به‌صورت حرفه‌ای، به‌دوراز مجادله و کاملاً کارشناسی با رعایت اخلاق حرفه‌ای و توجه به مباحث مرتبط با ارتقای و اعتلای ساخت‌وساز و پاسداشت حقوق شهروندان باشد.

وی بابیان اینکه سازمان نظام‌مهندسی به‌عنوان یک‌نهاد حرفه‌ای فعال در حوزه مهندسی ساختمان نیازمند این است که برای اعتلا و ارتقای مهندسی در ساخت‌وساز شهری تلاش کند گفت: در طی هفت دوره گذشته این سازمان و مجموعه مهندسان شاغل در حوزه ساخت‌وساز شهری توانسته‌اند خدمات ارزشمندی را به جامعه عرضه کنند.

بیطرف گفت: اما نیازها و انتظارات جامعه بیش از این است و برای نائل شدن به انتظارات جامعه نیاز است اصلاحاتی در قانون صورت بگیرد. چراکه قانون جامع و کارآمد می‌تواند اثربخشی مطلوب‌تری در جامعه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اصلاحات قانون می‌تواند تلاش‌ها و تجربه‌های 21 ساله مهندسان را بارور کند. خاطرنشان کرد: در کنار این اصلاحات نیاز است مهندسان توجه بیشتری به چهار مقوله اخلاق حرفه‌ای، کیفیت کار، ایمنی ساختمان و توجه به رفاه بهره‌برداران داشته باشد.

بیطرف گفت: دوره هفتم سازمان نظام‌مهندسی در حالی به پایان رسید که بخش عمده‌ای از آن صرف مجادله‌ها و مسائل حاشیه ای و نیز تبادل ‌نظرهای متعدد در سازمان نظام‌مهندسی، شورای مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و حتی کمیسیون عمران مجلس شد.

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت ایران با انتقاد از وضعیت مجادله‌ای پیش‌آمده در دوره هفتم سازمان نظام‌مهندسی گفت: گزیده‌تر بود که تمامی مباحث به‌جای رسانه‌ای شدن به بحث و بررسی کارشناسی گذاشته می‌شد تا خروجی مطلوبی از آن برای جامعه و شهروندان حاصل می‌شد.

وی گفت: به‌هرحال دوره هشتم فرصت مناسبی است که تمام جلسات به‌صورت حرفه‌ای، به ‌دور از مجادله و کاملاً کارشناسی با رعایت اخلاق حرفه‌ای و توجه به مباحث مرتبط با ارتقای و اعتلای ساخت‌وساز و پاسداشت حقوق شهروندان باشد.

بیطرف درنهایت افزود: با خروج از فضای مجادله‌ای می‌توانیم آسیب‌شناسی دقیقی از فضای موجود در سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف و مرتبط با ساخت‌وساز داشته باشیم.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar