۱۶:۱۳ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - 30 July 2018
کد خبر: ۵۰۳۱۰
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کاهش ۲ درصدی سود تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم، گفت: ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل وجوه اداره شده برای اجرای برنامه بازآفرینی شهری تخصیص می‌یابد.

هوشنگ عشایری با بیان این‌که زمینه اجرای طرح باز آفرینی شهری را فراهم کرده‌ایم اظهار کرد: میزان نرخ سود تسهیلات سپرده‌گذاری صندوق پس انداز یکم برای نوسازی مناطق بافت‌های فرسوده از 8 درصد به 6 درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: امروز با برگزاری جلسه اجرای باز آفرینی شهری مقرر شد از محل وجوه اداره شده 2500 میلیارد تومان پرداخت برای اجرای این طرح تخصیص یابد.

وی افزود: طبق طرح باز آفرینی شهری باید سالانه 100هزار واحد مسکونی در مناطق فرسوده شهری ساخته و در طی 5 سال باید 500هزار واحد مسکونی در قالب باز آفرینی شهری و با استفاده از تسهیلات و انجام زیرساخت ها نوسازی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره ایجاد 300 هزار شغل با تولید و ساخت واحدهای مسکونی در این طرح گفت: نوسازی هر واحد مسکونی 85 متری یک شغل به صورت مستقیم و 1.5 شغل به صورت غیر مستقیم ایجاد می شود در نتیجه با ساخت 100هزار واحد مسکونی 250 هزار شغل ایجاد می شود‌.

عشایری گفت:50 هزار شغل نیز با ایجاد فضاهای عمومی به متراژ یک میلیون متر مربع از جمله مدرسه بیمارستان و مجتمع های تجاری در محلات ایجاد می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar