۱۳:۰۸ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - 04 August 2018
کد خبر: ۵۰۳۵۸
مانی‌فر در گفت‌وگو با «صما» مطرح کرد:
مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی بابیان اینکه اصلاح ساختار اداری، آموزش و توجه به حرفه مهندسان سه اولویت اصلی سازمان نظام‌مهندسی هیئت‌مدیره هشتم است: در شرایط رونق اقتصادی و حرفه‌ای مناسب باید ساختار اداری نیز اصلاح کنیم. چراکه در فضای مطلوب اداری می‌تواند خدمات درخور توجه ارائه داد.
دریافت خدمات صحیح انتظار مردم از سازمان نظام‌مهندسی/ سه اولویت اصلی دوره هشتم نظام‌مهندسی

حامد مانی فر بابیان مطلب فوق به«صما»گفت: سازمان نظام‌مهندسی باید به‌عنوان یک تشکل حرفه‌ای از طریق انتظام بخشی امور حرفه و حرفه‌مندان شرایطی را فراهم کند که مهندسان نیز از خدمات سازمان منتفع شده و وارد بازار کار شوند.

مانی فر با بیان اینکه طبیعی است نظام‌مهندسی موجودیت خود را با فعالیت‌های با ارزش خود اثبات کند گفت: انتظار مردم از سازمان‌ها انجام فعالیت‌ها به شکل صحیح و درست است؛ و می‌خواهند بهره لازم را از خدمات سازمان‌ها ببردند.

اشتغال‌زایی اولویت کاری دوره هشتم

وی یکی از اولویت‌های کاری دوره هشتم هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی اشتغال‌زایی برای اعضای خود دانست و در این خصوص گفت: این شرایط می‌تواند از طریق جذب مشارکت‌های مردمی و حمایت‌های قانونی و دولتی از بخش خصوصی انجام شود.

مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بعد از ایجاد اشتغال و رونق بخشی در این حوزه بخش آموزش از اهمیت بالایی برخوردار است.

مانی فر گفت: واضح است که درصورتی‌که فعالیت حرفه‌ای برای مهندس وجود نداشته باشد نمی‌توان انتظار اتفاق‌های مثبت در این حوزه بود.

آموزش اولویت دوم هیئت‌مدیره هشتم

مانی فر بابیان اینکه کیفیت ارائه خدمات وابستگی کاملی با نوع و کیفیت آموزش دارد، گفت: درواقع آگاهی‌بخشی مهندسان در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و ضوابط، مقررات و اصول و معیارهای فنی بخشی از آموزش است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

سازمان نظام‌مهندسی نیازمند اصلاح ساختار اداری

وی گفت: اصلاح ساختار اداری حوزه بعدی است که هیئت‌مدیره‌های دوره هشتم باید به آن اهمیت قائل باشند اگرچه اصلاح در دست دولت‌مردان است اما سازمان‌های نظام‌مهندسی باید به اجرا این قوانین پایبند باشند.

مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: در شرایط رونق اقتصادی و حرفه‌ای مناسب باید ساختار اداری نیز اصلاح کنیم. چراکه در فضای مطلوب اداری می‌تواند خدمات درخور توجه ارائه داد.

وی درنهایت گفت: به‌هرحال از نگاه بنده اصلاح ساختار اداری، آموزش و توجه به حرفه مهندسان سه اولویت اصلی سازمان نظام‌مهندسی هیئت‌مدیره هشتم است.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar