۱۲:۴۸ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - 05 August 2018
کد خبر: ۵۰۳۶۹
مدیر عامل ایران‌ایر خبر داد:
مدیرعامل ایران ایر با تاکید بر این که اتحادیه اروپا با تحویل ۵ فروند ATR نشان داد اگر بخواهد می تواند از سرمایه گذاران اروپایی و ایرانی حمایت کند، گفت: در آینده نزدیک هواپیماهای با برد متوسط و بلند وارد کشور می شود.

ورود هواپیماهای با برد متوسط و بلند در کشور در آینده نزدیکفرزانه شرفبافی در آیین ورود 5 فروند هواپیمای ATR به ناوگان ایران ایر اظهار کرد: فردا (15 مرداد) فرصت 90 روزه وزارت خزانه‌‌داری آمریکا برای قطع همکاری شرکت‌ها با ایران به اتمام می‌رسد اما علی‌رغم این شرایط و ابطال مجوز فروش هواپیمای ATR به ایران توانستیم با مذاکرات متعدد با مقامات مختلف اروپایی به ویژه فرانسوی و ایتالیایی و همچنین مذاکرات فنی متخصصان دو شرکت هما و ATR این پنج هواپیما را تحویل بگیریم.

وی با بیان این که اتحادیه اروپا با تحویل این هواپیماها نشان داد اگر بخواهد، می تواند از شرکت های اروپایی و سرمایه گذاران ایرانی حمایت کند، افزود:اکنون در میانه راه هستیم و تداوم همکاری با شرکت ATR و ورود هواپیماهایی با برد بلند و متوسط در آینده نزدیک رقم خواهد خورد.

مدیرعامل هواپیمایی هما خاطرنشان کرد: تحویل این هواپیماها در فرصت بسیار کوتاه 8 روز کاری محقق شد و امروز شاهد فرود آنها در فرودگاه مهرآباد بودیم که این کار به جهانیان ثابت کرد ما می توانیم.

شرفبافی با اشاره به یکی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب با این مضمون که «راه نظام جمهوری اسلامی بن بست ندارد» افزود: در شرایط خاص سیاسی و اجتماعی کشور توانستیم به این مهم دست یابیم. ورود این هواپیماها منجر به توسعه مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar