۱۰:۰۵ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - 06 August 2018
کد خبر: ۵۰۳۷۵
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با «صما» مطرح کرد:
عضو کمیسیون عمران با اشاره به اینکه ایران ایر پس از اجرایی شدن برجام خرید 200 هواپیما را در دستور کار خود قرار داد و در این چارچوب 80 هواپیما مربوط به بویینگ، 100 فروند مربوط به ایرباس و 20 فروند دیگر مربوط به ATR بود، گفت: در همین راستا، روز گذشته و در آستانه دور جدید تحریم‌ها، 5 فروند هواپیمایی ATR به آسمان ایران وارد شد.
نقش ATR ها در فعال‌سازی پروازهای بین‌شهری / هواپیماهای ATR دارای توجیه اقتصادی استبه گزارش «صما» سید کمال‌الدین شهریاری در حاشیه مراسم ورود5 فروند هواپیمایی ATR، بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: به دلیل اهمیت نوسازی ناوگان هوایی کشورمان بهمن‌ماه سال 94 پس از امضای تفاهم‌نامه برجام، در سفر رییس جمهوری به اروپا پیش‌نویس قرارداد خرید هواپیما از ایرباس و ای. تی.آر منعقد شد.

وی گفت: منابع مالی این هواپیماها از طریق فیناس و از منابع غیر دولتی تامین شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته که همراه با وزیر راه و شهرسازی وارد کشور فرانسه شدیم از روند ساخت ایرباس ای تی ار بازدید کرده و قراردادهایی در این خصو ص منعقد شد.

وی بابیان اینکه هواپیمای ای تی ار محصول مشترک فرانسه و ایتالیا است گفت: این هواپیما از نوع هواپیمای کوچک بوده و مناسب مسافت کوتاه برد است.

شهریاری گفت: این هواپیماها برای مسافت‌های کوتاه برد بسیار باصرفه بوده و توجیه اقتصادی دارد.

وی بابیان اینکه کشور ما به این هواپیماها نیاز وافری دارد گفت: بخش قابل‌توجهی از فرودگاه‌ها ما برای هواپیماهای پهن‌پیکر مناسب نیست و این هواپیماها برای حمل‌ونقل مسافر کوتاه برد بسیار مناسب است.

وی در نهایت گفت: هواپیماهای کوچک ای.تی.آر گنجایش صد مسافر رادارند و در فعال نگاه‌داشتن پروازهای بین‌شهری کوتاه استفاده خواهند شد.

انتهای پیام /

کدخبر:0227


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar