۰۹:۳۱ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - 07 August 2018
کد خبر: ۵۰۳۸۶
مظاهریان در گفت‌وگو با «صما» تاکید کرد:
معاون مسکن و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه در حال حاضر قانون 23 ساله سازمان نظام‌مهندسی نیازمند بازنگری و اصلاح است، گفت: سازمان نظام‌مهندسی مملو از اعضای حرفه‌ای و باتجربه است که می‌توانند در دوران اصلاح قانون و دوره هشتم هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی حقوق شهروندان را مرتفع کنند.
تمرکز هیات مدیره هشتم بر تصحیح نظارت مهندسان/ تقویت خدمات مهندسی در ساخت‌و سازحامد مظاهریان بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: سازمان‌های نظام‌مهندسی در دوره هشتم می‌تواند نگاه جامع‌تری نسبت به‌سرعت ساخت‌وساز، استفاده از فن‌آوری‌های نوین و نارضایتی بهره‌برداران نهایی در خصوص خدمات سازمان نظام‌مهندسی، مبحث انرژی، بخش آموزش و غیره داشته باشد.

وی گفت: در حال حاضر مدت‌زمان احداث ساختمان در ایران نسبت به نرم جهانی در رتبه قابل قبولی قرار ندارد؛ و متأسفانه در بخش استفاده از فن‌آوری‌های روز دنیا در ساخت‌وساز نیز موفق عمل‌نکرده‌ایم.

مظاهریان در خصوص نارضایتی بهره‌برداران از خدمات اعضای نظام‌مهندسی گفت: برخی از شهروندان معتقدند ساخت‌وساز بسیار طولانی بوده و نظارت‌ها به‌کندی پیش می‌رود؛ بنابراین از مهندسان می‌خواهند ساخت‌وسازها و نظارت‌ها سریع‌تر و متمرکز صورت بگیرد؛ بنابراین هیئت‌مدیره دوره هشتم می‌تواند عملکرد مطلوب‌تری در این خصوص داشته باشد.

معاون مسکن و شهرسازی بابیان اینکه مبحث انرژی موضوع دیگری است که هیئت‌مدیره هشتم می‌تواند جدی‌تر وارد این مقوله شود گفت: در حال حاضر وضعیت مصرف انرژی و هدر رفت انرژی در رتبه غیر قبولی قرار دارد و همگان از مهندسان انتظار دارند در این خصوص ورود مطلوب‌تری داشته باشند.

وی همچنین با اعتقاد به اینکه موضوع آموزش باید به‌صورت جدی‌تر و فعال‌تر در سازمان نظام‌مهندسی لحاظ شود عنوان کرد: بحث آموزش عالی با توجه به نیروی فعال در این عرصه می‌تواند مقوله مهم دیگر برای هیئت‌مدیره هشتم باشد.

وی درنهایت گفت: امیدواریم هیئت‌مدیره دوره هشتم بتواند یک ریل‌گذاری مطلوبی در عرصه ساخت ساز، احقاق حق اعضا و شهروندان داشته باشد.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar