۱۳:۱۵ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - 07 August 2018
کد خبر: ۵۰۳۹۲
محمدنادر محمد زاده؛ مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران:
محمدزاده مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به مناسبت آغاز هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان (15 الی 18 مردادماه ) با نگارش یاداشتی تاکید کرده است که ارتقای صنعت ساختمان فرصتی برای بهینه شدن کیفیت زندگی شهروندان می‌شود.
ارتقای صنعت ساختمان فرصتی برای بهینه شدن کیفیت زندگی شهروندانبه گزارش«صما» به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران متن کامل یاداشت به شرح ذیل است:

اقتصاد ایران همواره با مولفه های خاص اش شناخته می شود , یکی از مولفه های تاثیرگذار در اقتصاد این مرز و بوم صنعت ساختمان است, اهمیت این صنعت از آنجا بیشتر نمایان می شود که بدانیم بخش مسكن معمولا 2 الي 8 درصد از توليد ناخالص ملي و 10 الي 30 درصد از سرمايه‌ ناخالص در كشورهاي درحال توسعه را به خود اختصاص مي‌دهد و بين 5 الي 10 درصد ديگر از سرمايه‌گذاري‌ها نيز براي ارائه ساير خدمات در اين بخش، صورت مي‌گيرد. همین مهم سبب می شود تا گردش مالی و اشتغالزایی در صنوف وابسته به صنعت ساختمان اهمیت این بخش مهم اقتصادی کشور را عیان سازد.

نگاهی گذرا به گردش اقتصاد کشور بیانگر این نکته است که پس از درآمدهای نفتی و صنایع وابسته به آن، بیشترین سهم از تولید ناخالص ملی در اختیار صنعت بزرگ ساختمان و زیرشاخه‌های آن است و با تركيب سرمايه‌گذار‌یهاي مستقيم دربخش مسكن و خدمات مرتبط با آن، مجموعا" معادل بين 20 الي 50 درصد از ثروت توليدي در بيشتر كشورها حاصل مي‌گردد. این جایگاه مهم در کنار رشد روزافزون دانش و فناوری و تکنولوژی‌های نوین که توجه به نیازهای روز بشر همچون کاهش مصرف انرژی و رعایت استانداردهای ایمنی در تولید سازه‌ها و تاسیسات در کنار توجه به نیازهای ارگونومیک و فرهنگی که به زیبایی سازه‌ها و رفاه، طراوت و شادابی هر چه بیشتر شهروندان همراه با حفظ ثروت ملی منجر می‌شود، نشانگر جایگاه مضاعف این صنعت بزرگ کشور به‌ویژه در عرصه اقتصاد کشور است.

ساختمان سازی و ایجاد ابنیه از معدود بخشهای اقتصادی است که تقریبا ۱۰۰ درصد مواد و مصالح و نیروی انسانی مورد استفاده در آن متکی به داخل کشور است و به دلیل تنوع بالا در منابع فیزیکی و انسانی مورد نیاز، حجم انبوهی از فعالیتهای تولیدی و خدماتی را درگیر می کند. از این رو بخش ساختمان بعنوان یک بخش موثر بر کل اقتصاد و موتور محرک بخشهای اقتصادی دیگر است.

از سوی دیگر در مهرماه سال جاری انتخابات نظام مهندسی ساختمان در پیش است، انتخاباتی که این بار با توجه به قوانین جدید نظارتی فضای بیشتری به مهندسان جوان و جویای کار برای عرض اندام می دهد.

حساسیت و نظارت سازمان نظام مهندسی در طراحی و ساخت کلیه ساختمانهای عمومی و خصوصی اهمیت صنعت ساختمان را دو چندان می کند. قطعا ارتقاء سطح کیفی و کمی صنایع وابسته به ساختمان سازی در ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان تاثیر بسزایی دارد.

در این بین برپایی نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان فرصتی است مغتنم تا تمامی متخصصان و تلاشگران این عرصه آخرین دستاوردهای خود را معرفی کرده و همچنین در راستای آشنایی بیشتر با آخرین تکنولوژهای وابسته به صنعت عظیم ساختمان در دنیا , در جهت ارتقاء این حوزه حیاتی گام بردارند.

امید است گردهمایی صنعتگران عرصه ساختمانی دراین نمایشگاه به پیشرفت فزون تر این صنعت حیاتی در میهن اسلامی منجر گردد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar