۱۵:۱۳ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - 19 August 2018
کد خبر: ۵۰۵۰۱
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کیلید بابیان اینکه هزینه جستجو در بازار کار و مسکن بسیار بالا است گفت: این سامانه مأموریت دارد بستری آنلاین را برای برآورده ساختن تمامی نیازهای عرضه‌کنندگان و متقاضیان مسکن به‌عنوان خرید از یک مکان را فراهم کند و تمام ابزارهای لازم برای مشاوره تخصصی مسکن را در اختیار مشاوران می‌گذارد.
علیرضا ذوالفقاری بابیان مطلب فوق در گفتگو با «صما» افزود: کاربران با واردکردن کد پستی ۱۰ رقمی قیمت هر ملک را بر اساس ویژگی‌های مختلف محاسبه کنند

بنیان‌گذار این استارآپ هوشمند در این خصوص به تفسیر گفت: ارزیابی هوشمند قیمت خانه‌یکی از امکانات منحصربه‌فرد جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور است که برای اولین بار در ایران معرفی و پیاده‌سازی شده است. پس با کمک سیستم ارزیابی هوشمند قیمت املاک کاربران قادر خواهند بود تنها با واردکردن کد پستی ۱۰ رقمی قیمت هر ملک را بر اساس ویژگی‌هایی از قبیل مساحت،‌موقعیت، سن بنا، تغییرات بازار در سطح محله و قیمت املاک مشابه به‌صورت آنلاین و باقیمت بالا محاسبه کنند.

وی افزود: به‌این‌ترتیب خریداران، فروشندگان و مشاوران املاک می‌توانند در هرلحظه از قیمت املاک در هر نقطه از شهر تهران مطمئن باشند قیمت محاسبه‌شده به قیمت واقعی ملک بسیار نزدیک است.

بنیان‌گذار این استارآپ هوشمند افزود: برای اولین بار شاخص قیمت مسکن را با کمک روش‌های آماری و اقتصادسنجی پیچیده محاسبه کرده و شاخص کیلید را در اختیار کاربران خود قرار داده است این شاخص بر مبنای جدیدترین تحقیقات اقتصاد مسکن محاسبه‌شده است و تغییرات و رفتار بازار را به‌درستی تحلیل می‌کند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه رفتار بازار مسکن در تمام مناطق تهران یکسان نیست و روند تغییرات قیمت برای خانه‌ها بسته به متراژ و سال ساخت متفاوت است در شاخص کیلید امکان تفکیک بازارهای هدف به ۲۲ منطقه تهران و همچنین محدود کردن جست‌وجو بر اساس شرایط متراژ و سن بنا وجود دارد.

ذوالفقاری هدف از راه‌اندازی این سامانه را این‌گونه بیان کرد: این سامانه بر آن است تا مسیری کارآمد و کم‌هزینه برای یافتن ملک را در ایران بنیان نهد و مرجع تخصصی اطلاعات مسکن کشور را به وجود آورد.

پیش‌بینی قیمت مسکن فاز بعدی برنامه سامانه هوشمند املاک

وی درادامه تأکید کرد: در فاز بعدی این سامانه قرار است پیش‌بینی در مورد بازار مسکن نیز صورت گیرد چراکه ما معتقدیم در مسکن باید یک پیش‌بینی کوتاهی صورت گیرد چراکه هر چه بازه بلند باشد، خطا نیز بیشتر است.

ذوالفقاری گفت: مسکن کالاي دوگانه هم سرمایه‌گذاری و هم مصرفي است. پس در اختيار داشتن اطلاعات براي خريد مسکن بسيار اهميت دارد. کاري که ما انجام می‌دهیم گردآوري و ساماندهي اطلاعات مسکن سازمانهاست تا ديتاهاي بخش مسکن را به‌صورت آنلاين در اختيار مشتري قرار دهيم.

وی همچنین بار دیگر تأکید کرد:"کيليد دات کام "يک پورتال هوشمند جست‌وجوی املاک است و يکي از کارهاي ما ارزيابي هوشمند قيمت املاک است. شما کد پستی را وارد می‌کنید و از قيمت فعلي و مشخصات ملک خود خبردار می‌شوید. براي گردآوري ديتا با سازمانهاي بسياري همکاري داريم.

ذوالفقاری گفت: کيليد تنها يک پورتال جست‌وجوی مسکن نيست. کيليد قسمتي به نام خدمات داده‌های کيليد خواهد داشت. قیمت‌گذاری هوشمند يا اطلاعات مسکن تنها براي اين نيست که ما دنبال مسکن بگرديم. براي بانک‌هایی که ميخواهند وام مسکن بدهند، اين سيستم کاربردي است، زيرا براي تمام وام‌ها در ايران نياز به وثيقه ملکي است و اين وثيقه بايد ارزيابي شود چون عدم آگاهي درست از وثيقه ميتواند فساد ايجاد کند.

وی گفت: اين سيستم کمک می‌کند زمان زيادي که براي ارزيابي وثيقه صرف می‌شود، کاهش يابد. سيستم بانکي در لحظه ميتواند درباره آن تصمیم‌گیری کند و سرعت کار بانکي بالاتر ميرود.

ذوالفقاری درنهایت گفت: در سيستم ماليات املاک شهرداري، اين سيستم می‌تواند به شهرداري امکان بدهد که دقت ماليات را بالا ببرد و چشم‌اندازی از درآمد مالياتي داشته باشد. همچنين سيستم خدمات دادههاي کيليد براي پيشگيري از فساد و ارزيابي دقيق و شفاف سودمند است. مثلاً اگر در يک ارزيابي تفاوت بسياري ميان قيمت ارزياب و ارزيابي هوشمند است، ارزياب دوم آن را بررسي می‌کند. با اين روش به معاملات صوري هم ميتوان نظارت کرد. از سويي ارزيابي انساني حذف نمی‌شود، بلکه اين سيستم مکمل ارزيابي انساني است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar