۱۵:۳۵ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - 20 August 2018
کد خبر: ۵۰۵۱۵
مدیر بازرگانی کارخانه شیشه قزوین در گفت‌وگو با«صما»:
مدیر بازرگانی کارخانه شیشه قزوین بابیان اینکه پنجره یکی از عوامل مهم در تولید بار سرمایشی و گرمایشی یک ساختمان است گفت: به‌منظور کاهش اتلافات حرارتی ساختمان‌ها می‌توان از پنجره‌های دوجداره استفاده کرد.
شیشه‌هایی که با 6 ریشتر نمی‌ریزندروح اله غیاثی بابیان اینکه مجموعه ما همواره درصدد بوده محصولاتی ارائه کند که موجب صرفه‌جویی در انرژی شوند گفت: در همین راستا در حال تولید شیشه‌های دوجداره‌ای هستیم که نسبت به شیشه‌های تک جداره سنتی که در ایران تولید می‌شده تا بیش از 50 درصد در انرژی صرفه‌جویی می‌کنند. البته این شیشه ازلحاظ کاهش آلودگی صوتی و ایمنی در جایگاه مطلوبی قرار دارد .

وی با اشاره به اهمیت مبحث ایمنی در ساخت و ساز به دلیل زلزله‌خیز بودن کشور گفت: شیشه‌های طلقی یا لمینیتی با توجه به زلزله‌خیز بودن ایران برای زلزله‌های بالاتر از 6 ریشتر نیز کاربرد دارند.

غیاثی تاکید کرد: این شیشه‌ها با زلزله 6ریشتر هم نمی‌شکنند و آسیبی ایجاد نمی‌کنندو این دو موضوع وجه تمایز محصول ما با سایر رقبا است.

به گفته غیاثی کارخانه شیشه قزوین درزمینه تولید شیشه‌های دکوراتیو نیز بسیار فعال است .

مدیر بازرگانی کارخانه شیشه قزوین بابیان اینکه شرکت شیشه قزوین با استفاده از نیروی انسانی و دانش فنی تمرکز خود را برای حفظ سوخت‌های فسیلی گذاشته است گفت: شركت شيشه قزوين در طول حيات خود بيش از واحدهاي صنعتي ديگر به امر تحقيق و توسعه توجه داشته است. دانش‌آموختگان اين بخش در حال حاضر مديريت واحدهاي صنعتي شيشه درکل كشور را بر عهده‌دارند.

شایان‌ذکر است شرکت شیشه قزوین با بیش از 50 سال سابقه کار صنعتی در سال 1344 تأسیس شد و در ابتدا با یک کوره تولید شیشه مار را آغاز کرده است و بعدها با توسعه کار تعداد کوره‌ها به چهار کوره افزایش یافت، در سال 1388 هم کارخانه تولید فِلوت در سایت دیگری غیر از محل کارخانه شیشه قزوین تأسیس شد که با فنّاوری روز اروپا کار می‌کند و طراحی آن توسط شرکت پیلکینگتون که شرکتی انگلیسی است انجام‌شده ، از انواع شیشه‌های تولید شیشه قزوین می‌توان به شیشه‌های ساختمانی اشاره کرد که خود به دودسته شیشه نقش دار و شیشه ساده تقسیم می‌شود. محصولاتی که از فرایندهای اعمال‌شده روی شیشه ساختمانی تولید می‌شوند شامل سکوریت، چند جداره، طاقی(لمینیت)، شیشه‌های دکوراتیو و غیره است.در حال حاضر تولیدات شیشه قزوین از بدو فعالیت هم از مرغوب‌ترین تولیدات خاورمیانه محسوب می‌شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar