۱۱:۵۲ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - 21 August 2018
کد خبر: ۵۰۵۲۰
رئیس دیوان عدالت اداری:
حجت الاسلام بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری در سومین نشست هم اندیشی تخصصی قضات این دیدار خواستار تغییر در ماده 100 شد. بر اساس اعلام وزارت کشور ۲۱۸ هزار حکم تخریب قطعی داریم که غیرقابل اجرا است.
218 هزار حکم تخریب که قابل اجرا نیست/ اصلاح قانون ماده ۱۰۰ ضروری است

حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی در سومین همایش تخصصی قضات دیوان عدالت اداری و دادگستری کل استان تهران با اشاره به موضوع آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: یکی از گرفتاریهای مملکت موضوع تخلفات ساختمانی است.

او خواستار مقابله با تخلف از ابتدای ساخت یک بنا شده و می‌گوید: « اگر در همان نقطه آغاز بتوانیم مقابل تخلفات بایستیم مفید است نه اینکه فرضا ملکی ساخته شود بعد سراغ دیوان عدالت اداری و حکم تخریب و ... برویم. در این صورت گزاف نیست بگوییم که کار مسخره‌ای است.

برای مثال در مورد همین برج لواسان که حکم تخریب آن صادر شد، ساختمان ساخته می‌شود و به آسمان می‌رسد و پرونده به ماده ۱۰۰ فرستاده می‌شود. میلیاردها خرج ساختمان می‌شود و ما حکم تخریب می‌دهیم. آیا شهرداری، عوامل و مهندسین نمی‌بینند؟

مقابل چشم همه تخلف اجرا می‌شود و بعد فرستاده می‌شود به دیوان عدالت اداری تا تصمیم گیری شود. لازم است برای ساخت و ساز، قانون جامعی نوشته شود و از همان ابتدای کار جلوی آن را بگیرند و اجازه ندهند یک آجر خلاف گذاشته شود. اراده جمعی دوستان می‌تواند در این زمینه کارساز باشد.

او همچنین به موردی دیگری در این زمینه اشاره کرده و گفته است: «گاهی دو ساختمان کنار هم و مشابه هم ساخته شده است. یک جا حکم تخریب صادر شده و جای دیگر حکم جریمه و به حکم و رای ما اعتراض می‌کنند. این امر موجب اعتراض می‌شود. اینها توسط دیوان قابل حل نیست.

اگر بتوانیم تصمیم جامعی بگیریم می‌تواند به سایر شهرها هم تسری پیدا کند. در مرحله اول باید تلاش برای اصلاح قانون ماده ۱۰۰ صورت گیرد

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
0
0
الحق که ماده 100 ، پیر و فرتوت شده و نیاز مبرم هست که جان تازه ای در آن دمیده شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
0
0
✳️رکود بازار مسکن هزار شهرداری را ورشکسته کرد

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
0
0
✳️رکود بازار مسکن هزار شهرداری را ورشکسته کرد

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar