۱۲:۲۹ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - 21 August 2018
کد خبر: ۵۰۵۲۱
هشدار دوباره مظاهریان به نظام‌مهندسی‌های متخلف:
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با ارسال نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها تأکید کرد که سازمان نظام‌مهندسی استان‌ها مجاز به اخذ حق‌الزحمه خدمات مهندسی با توزیع کار بین مهندسان نیست و هشدار داد در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.
مصوبه مجمع عمومی درخصوص عوارض 5درصدی قانونی نیست/ مبالغ اخذشده عودت شود+نامهبه گزارش «صما» حامد مظاهریان در این نامه ‌بر ضرورت اجرای دستورالعمل عدم اخذ حق‌الزحمه 5 درصدی در سازمان نظام‌مهندسی استان‌ها تأکید کرد و متذکر شد: در صورت مشاهده تخلف سازمان‌های نظام‌مهندسی در موضوع دریافت حق‌الزحمه 5 درصدی و توزیع کار نامتعادل بین مهندسان از سوی هیئت‌مدیره‌ها به هر نحو، با خاطیان برخورد قانونی صورت می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به اینکه سازمان استان مکلف است مشخصات کامل پروژه‌های مورد تعهد اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده پروانه اشتغال به کار را بلافاصله پس از اخذ، در سامانه اطلاعات حرفه‌ای، درج کند، تاکید کرد: عدم رعایت این بند (طبق بند پ ماده 2) برای هیئت‌مدیره سازمان استان علاوه بر تخلف انتظامی به‌منزله عدم رعایت نظامت دولتی محسوب می‌شود .

مظاهریان با اشاره به شکایت برخی از اعضا در خصوص اجبار سازمان‌ها در دریافت عوارض 5درصدی که با اکراه و اجبار از مهندسان اخذ می‌شود گفت: این‌گونه اقدامات علاوه بر اینکه غیرقانونی است، امکان تلقی آن به‌عنوان تخلف انتظامی و عمل مجرمانه در مراجع ذیصلاح نیز محسوب می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این نامه به مدیران کل راه و شهرسازی ابلاغ کرده است که این موضوع سریعا به هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی استان ها تذکر داده و درصورت مشاهده مواردی که این‌گونه مبلغ اخذشده، عین مبالغ اخذشده را به ذینفع آن برگردانده شود .

مظاهریان همچنین در این نامه با اشاره مصوبه مجمع عمومی سازمان ها در خصوص عوارض 5 درصدی گفته است: مصوبه مجمع عمومی یا هرگونه مجوز شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی فاقد اختیار و بدون وثیقه در این موارد معتبر نبوده و نخواهد بود .

مصوبه مجمع عمومی درخصوص عوارض 5درصدی قانونی نیست/ مبالغ اخذشده عودت شود+نامهانتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
شمراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
0
0
الیوم استعمال تنباکو و توتون بِأَیِ نحوٍ کان در حکم محاربه با امام زمان علیه‌السلام است
غلامرضا رزمگیر
|
United States
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
0
0
دستور العمل آقای دکتر مظاهریان در خصوص عودت مبالغ اخذ شده به استناد تصمیمات مجامع عمومی منطبق بر شیوه نامه و درست هست . اما مطابق ماده 37 همه مهندسین می توانند بخشی از در آمد خود را به نظام مهندسی اهدا کنند این کار هم قانونی است هم پسندیده اما راه آن از مصوبات مجمع عمومی نمی گذرد. را ه حل بسیار ساده و قانونی دیگری دارد.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
0
0
این آقا می خواهد وزارت راه را حامی مهندسان نشان دهد. ولی با لغو ارجاع نظارت که کاملا غیر قانونی است عملا نان مهندسان را آجر کرده الان ما باید به آپارتمان سازها التماس کنیم که شاید دلشان به حال ما بسوزد و با یک تخفیف کلان هر چی امضا لازم است را بزنیم و سازنده هر کاری دلش خواست انجام دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar