۰۹:۲۰ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - 26 August 2018
کد خبر: ۵۰۵۴۴
«صما» گزارش می‌دهد:
صما- بر اساس آمارهای اخذشده از مرکز آمار ایران گروه «حمل‌ونقل» در مردادماه سال جاری با رشد قابل‌توجهی روبرو بوده و خانوارهای شهری این رشد را بیشتر از خانوارهای روستایی لمس کرده‌اند.
رشد 6.5 درصدی قیمت حمل‌ونقل در عرض یک ماه

به گزارش «صما» در مردادماه ١٣٩٧ نرخ تورم خانوارهای کشور ١٢٧,٧ رسید که نسبت به ماه قبل ٥.٢ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ١٩.٣ درصد است؛ یعنی خانوارهای کشور به‌طور میانگین ١٩.٣ درصد بیشتر از مرداد ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کردند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (١٣,٨ درصد) ٥.٥ واحد درصد افزایش‌یافته است.

نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به مردادماه ١٣٩٧ به ٩,٧ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٨,٧ درصد) ١.٠ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

در همین بازده زمانی نرخ تورم در گروه حمل‌ونقل شامل انواع خودرو، بلیت مسافرت داخلی با هواپیما با رشد قابل‌توجهی همراه بوده است.

رشد 18.6درصدی حمل و نقل نسبت به ماه مشابه سال قبل

درصد تغییرات گروه حمل‌ونقل در خانوارهای ایرانی نسبت به ماه قبل حدود 6.5 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل حدود 18.6 درصد و در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 7.0 درصد رشد داشته است.

رشد قیمت حمل و نقل در سبد خانوارهای شهری

همچنین بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده از مرکز آمار ایران رشد گروه حمل‌ونقل در خانوارهای شهری نسبت به ماه قبل حدود 6.8 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل حدود 19.4 درصد و در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 7.2 درصد رشد داشته است.

رشد 4.7درصد حمل و نقل در سبد خانوارهای روستایی

بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده از مرکز آمار ایران رشد گروه حمل‌ونقل در خانوارهای روستایی نسبت به ماه قبل حدود 4.7 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل حدود 14.4 درصد و در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 6.3 درصد رشد داشته است.

همچنین بر اساس آمارها شاخص قیمت کالاهای غیرخوراکی و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در مردادماه حدود 133.1 درصد بوده که این رقم در ماه پیشین تیرماه سال جاری حدود 118.8 درصد بوده است.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar