۱۰:۴۰ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - 28 August 2018
کد خبر: ۵۰۵۸۰
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ۵ سوال مطرح درصحن علنی مجلس از رییس جمهور از پاسخ های رئیس جمهور به ۴ سوال قانع نشدند.
مجلس از پاسخ های روحانی به ۴ سوال قانع نشدنمایندگان در نشست علنی امروز ( سه شنبه 6 شهریور) درجریان بررسی سوال از رییس جمهور از توضیحات روحانی به 4 سوال از مجموع 5 سوال مطرح شده قانع نشده بنابراین سوالات به قوه قضاییه ارسال شد.

براساس ماده 213 آیین نامه داخلی مجلس درخصوص سوال از رییس جمهور آمده است:

رئیس جمهور موظف است ظرف یک ‌ماه از تاریخ دریافت سؤال یا سؤالات، در جلسه علنی مجلس حضور یابد و به سؤال یا سؤالات مطروحه نمایندگان پاسخ گوید مگر با عذر موجه با تشخیص مجلس شورای اسلامی. مدت طرح سؤال یا سؤالات از طرف نمایندگان منتخب سؤال‌کنندگان حداکثر سی دقیقه و مدت پاسخ رئیس جمهور حداکثر یک ‌ساعت است که طرفین می‌توانند وقت خود را به دو بخش تقسیم نمایند. در این صورت همه سؤالات و پاسخ‌ها در بخش اول وقت هر یک از دوطرف بیان می‌شود و در بخش دوم ابهامات سؤال‌کنندگان و پاسخ‌های رئیس جمهور مطرح می‌گردد.

تبصره- پس از این مرحله، درباره پاسخ رئیس جمهور به هر یک از سؤالات از نظر قانع‌کننده بودن به صورت جداگانه رأی‌گیری می‌شود.

چنانچه اکثریت نمایندگان حاضر در جلسه از پاسخ رئیس جمهور به سؤالی قانع نشده باشند و موضوع مورد سؤال، نقض قانون و یا استنکاف از قانون محسوب شود، آن سؤال به قوه قضاییه ارسال می‌شود.

گفتنی است نمایندگان در بررسی طرح سوال از رییس جمهور از پاسخ های روحانی درخصوص کنترل قاچاق کالا و ارز، کاهش ارزش پول ملی، افزایش رکود اقتصادی و بیکاری قانع نشدند./

منبع: خانه ملت

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar