۱۶:۳۵ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - 04 September 2018
کد خبر: ۵۰۶۵۱
با حضور وزیر راه و شهرسازی سه طرح بزرگ سرمایه گذاری در بندر امام خمینی (ره) کلنگ زنی و به بهره برداری رسید.

احداث سیلوی غلاتبا سرمایه گذاری 120 میلیارد ریال و ظرفیت 50 هزار تن یکی از پروژه های مورد بهره برداری سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به بندرماهشهر بود، این پروژه که در مدت 24 ماه و با هدف ذخیره غلات و حمل ریلی به روش مکانیزه احداث شده است برای 70 نفر شغل ایجاد کرده است و موجب افزایش سهم ریلی و سرعت خدمات رسانی به مشتریان می شود.

احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی سنگینبا اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال و ظرفیت 20 هزار متر مکعب از دیگر پروژه هایی است که به دست وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

این پروژه که مصوبه طرح جامع توسعه بندری امام خمینی (ره) است در مدت پنج سال با هدف افزایش حجم و توان صادرات و واردات و ترانزیت فرآورده های نفتی سنگین احداث شد که برای 80 نفر اشتغال زایی به همراه داشت و موجب کاهش زمان و نیز تسهیل عملیات تخلیه و بارگیری و کاهش هزینه تمام شده محصولات به منظور صادرات و واردات می شود.

همچنین با حضور عباس آخوندی عملیات احداث کارخانه تولید خوراک دام و طیور با سرمایه گذاری 524 میلیارد ریال و به منظور تولید سالانه 240 هزار تن انواع خوراک دام و طیور آغاز شد.

زمان پیش بینی شده برای اجرای این پروژه 2 سال بوده که پیش بینی می شود 75 نفر اشتغال پایدار ایجاد کند.

این طرح در راستای ایجاد شهر لجستیک غلات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)و توسعه خدمات ارزش افزوده اجرا می شود.

در این مراسم محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی،هادی حق شناس معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و مدیران کل بنادر استان خوزستان وزیر راه و شهرسازی را همراهی می‌کنند.

براساس اعلام سازمان بنادر ارزش ریالی تمام پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری استان در سفر امروز وزیر راه و شهرسازی معادل 4 هزار و 206 میلیارد ریال برآورد شده است.

شهر بندرامام خمینی (ره) یکی از بندرهای استان خوزستان در شهرستان بندرماهشهر واقع است، این بندر با 38 اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar