۰۹:۳۰ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - 10 September 2018
کد خبر: ۵۰۶۹۴
شیبانی‌اصل در گفت‌وگو با «صما» مطرح کرد:
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه با اشاره به هجمه‌های که درفضای مجازی به مقامات وزارت راه و شهرسازی صورت می‌گیرد هشدار داد: وزارت راه و شهرسازی از انتقاد استقبال می‌کند اما آنچه که صحیح نیست بی احترامی و بی اخلاقی است لذا قصد دارد که از هتاکان فضای مجازی شکایت کند.
قصد وزارت راه برای پیگرد قانونی هتاکان فضای مجازی/ تدوین آیین‌نامه شرکت‌های بازرسی ساختمنوچهرشیبانی اصل ضمن بیان مطلب فوق درگفت وگو با خبرنگار «صما» درباره پیشنهاد احمد خرم مبنی برای برگزاری مناظره برای اثبات عدم تحقیقات جامع و انطباقی در تدوین آیین نامه کنترل ساختمان گفت: بنده پیش از این در جلسه هیات عمومی نظام مهندسی خطاب به مهندس فرج الله رجبی، اعلام کردم که حاضرم در زمینه مسائل نظام مهندسی ساختمان با شما مناظره کردم و ایشان پشت تریبون به بنده پاسخ دادند که اگر چنین مناظره ای برگزار شود شما برنده هستید و دیگر برای مناظره نیامدند.

بعد ازتعین تکلیف تخلف هفت میلیاردی مناظره می‌کنم

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه وشهرسازی در ادامه تاکید کرد: اما درباره پیشنهاد مهندس خرم مبنی بر برگزاری مناظره، ان شالله بعد از تعیین تکلیف تخلف هفت میلیاردی، وزارتخانه آماده برگزاری مناظره با ایشان خواهد بود.

شیبانی اصل همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگار «صما» مبنی بر اینکه ریاست سازمان نظام مهندسی تهران تاکید کرده است که شهردار تهران به دلیل فقدان زیر ساخت‌ها وکمبود منابع انسانی، حاضر به قبول مسوولیت بازرسی نیست و زیربار این مساله نمی‌رود تاکید کرد: وزارت راه هم اخیراً جلسه ای با شهرداری تهران داشته است و شهرداری اعلام کرده است که اکه اگر آن مشکلات مد نظر رفع شود، این دستگاه از نظر اجرایی مشکلی برای اجرای آیین نامه کنترل ساختمان و امر بازرسی ندارد.

تدوین آیین نامه شرکت‌های بازرسی ساخت

شیبانی درهمین حال از تدوین آیین نامه شرکت‌های بازرسی خبرداد وگفت: بدون شک با ساماندهی پتناسیل عظیم نیروی مهندسی، این آمادگی برای اجرای این مهم فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه با توجه به پتانسیل عظیم جامعه مهندسی بدون شک شرایط برای اجرای مسوولیت بازرسی وجود دارد درعین حال خاطرنشان ساخت: علی رغم پتناسیل بالای جامعه مهندسی، اما بعضی از اشخاص اصرار دارند که این کار امکان پذیرنیست و با گمانه‌زنی‌های منفی و فشار به مراجع بالادست، به دنبال ایجاد سنگ اندازی هستند.

شیبانی اصل همچنین درباره هجمه‌های که درفضای مجازی به مقامات وزارت راه صورت می‌گیرد نیز گفت: بدون شک وزارت راه از اظهار نظر و انتقادات استقبال می‌کند اما آنچه که صحیح نیست بی احترامی و بی اخلاقی، هتک حرمت، ناسازاگویی وتحریف موضوعات است.

می‌خواهیم حرمت جامعه مهندسی حفظ شود

وی ادامه داد: وزارت راه در این مدت سعی کرده است که حرمت جامعه مهندسی را نگه دارد اما با تدوام هتاکی‌ها در فضای مجازی، قطعاً هتاکان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

شیبانی در واکنش به سوال خبرنگار «صما» مبنی بر اینکه اتهاماتی نظیر کوپن‌فروش، امضافروش و دست درجیب مردم کردن که به جامعه مهندسی نسبت داده می‌شود باعث انتقادات مهندسان شده‌است، گفت: وقتی مردم مکلف شوند بدون چارچوب قانونی پولی به سازمان نظام مهندسی ساختمان بپردازند که این پول یا درسازمان نظام مهندسی هزینه می‌شود یا برای مهندس، آیا این دست درجیب کردن مردم نیست؟

وی همچنین درباره معضل امضاء فروشی نیز گفت: درحال حاضر گوشی‌های مهندس‌ها مملو از پیشنهاد خرید و فروش پروانه است و این نشان از وجود این مشکل است. اما برخی می خواهند که مشکل را کتمان کنند.

اصلاح فرآیندها با اصلاح قوانین

شیبانی در پاسخ به این سؤال خبرنگار«صما» مبنی براینکه اگر آنطور که وزارت راه مدعی است، امضاء فروشی گسترده است بنابراین ساختارها ایراد دارد و از این رو به جای اتهام زنی باید نسبت به اصلاح ساختارها اقدام کرد، تاکید کرد: بله ساختارها ایراد دارد و از طریق اصلاح و تغییرقوانین به دنبال اصلاح فرآِیندها هستیم.

انتهای پیام/

کدخبر:0221

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
0
0
برای جلوگیری از خرید و فروش پروانه نظام مهندسی باید طی بخشنامه ای شرکت های مجری حقوقی و شرکت های آزمایشگاه خاک و شرکت های نظارت حقوقی مجبور شوند که لیست بیمه تامین اجتماعی برای اعضای هیات مدیره خود رد کنند . مهندسان سرکارگاه ساختمانی به دستگاه GPS0 مجهز شوند برای اعلام حضور و غیاب خود به واحد نظارت عالیه اداره راه و شهرسازی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
0
0
تعداد کار همزمان شرکت ها حذف شود و تا زمانیکه گواهینامه پایان کار ساختمان قبلی به شهرداری ارسال نشده ، کار جدیدی اخذ نشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
0
0
ظرفیت اشتغال به کار شرکت های مجری حقوقی و نظارت حقوقی کاهش یابد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
0
0
هنوز شیوه نامه مجریان ساختمان تدوین نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
0
0
حق الزحمه مهندسان مجری توسط وزارت راه و شهرسازی باید طبق تعرفه نظام مهندسی از مالکان دریافت شده و سپس به حساب مجری واریز شود . باید ارتباط مستقیم مالی بین مالک و مهندس قطع شود تا امکان تخفیف گرفتن مالکان از مهندسان سلب شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar