۱۱:۴۸ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - 10 September 2018
کد خبر: ۵۰۶۹۶
به دنبال انتشار یک خبر جعلی در یکی از خبرگزاری‌ها با این مضمون که؛ اداره بندر چابهار تا یک ماه آینده به هندی‌ها واگذار می‌شود، بسیاری از شخصیت‌ها و رسانه‌ها نسبت به آن خبر واکنش نشان دادند.

به دنبال انتشار یک خبر کذب در خبرگزاری‌ تسنیم مبنی بر اینکه اداره بندر چابهار به هندی‌ها واگذار می‌شود و بازنشر این خبر جعلی در برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، باعث ایجاد جنجال در افکار عمومی و در بین شخصیت‌های مختلف شد.

در این بین، حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری در واکنش به این خبر کذب در توییتر خود نوشت: خبرگزاری تسنیم در ابتدا به جای توسعه بندر تیتر زد اداره بندر و پس از آنکه جامعه را متشنج کرده، بدون سر و صدا و عذرخواهی تیتر را اصلاح کرده است. چقدر راحت بی دقتی خبرنگار و سردبیر موجب جنجالی رسانه‌ای شد و متاسفانه کسی سوال نکرد آیا تیتر درست است یا خیر؟

واکنش‌ مشاور رییس جمهور به انتشار خبر جعلی علیه توسعه چابهار

این در حالی است که پیش‌تر توسط پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اخبار سفر وزیر راه و شهرسازی به هند و بازتاب سفر ۲ روزه وی در رسانه‌های هند، منتشر شده بود و خبرگزاری تسنیم بدون توجه به اخبار درست و موثق با انتشار خبری کذب موجب تشویش اذهان عمومی و واکنش افراد و رسانه ها شد.

واکنش‌ مشاور رییس جمهور به انتشار خبر جعلی علیه توسعه چابهار

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar