۱۶:۰۰ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - 10 September 2018
کد خبر: ۵۰۷۰۴
درگفت‌وگو با «صما» مطرح شد:
در پی اظهار نظر چندتن از پیمانکاران مسکن مهر، مبنی بر اینکه به دلیل نوسانات نرخ ارز و دلار در تکمیل واحدهای خود دچارمشکل شده اند، اما از آن سوی دیگر، وزارت راه تهدید به ضبط ضمانت نامه‌های آنها کرده است، چند تن ازروسای راه وشهرسازی استان‌ها به موضوع راتکذیب کردند.
سیاست وزارت راه در برخورد با پیمانکاران، تعامل است/ نوسانات نرخ ارز تاثیر خاصی بر مسکن مهر نداشته‌استبه گزارش خبرنگار «صما» ، روزگذشته چند تن از پیمانکاران مسکن مهر طی تماس تلفنی با خبرنگار «صما» اعلام کردند که نوسانات نرخ ارز و طلا باعث شده است که در تکمیل واحدهای نیمه کاره مسکن مهر که با پیشرفت 96 درصدی همراه است دچار مشکل شوند.

این پیمانکاران تاکید کردند این درحالی است که وزارت خانه راه و شهرسازی به جای رسیدگی به این مشکل وبه جای چاره اندیشی ،آنها را تهدید به ضبط ضمانت نامه کرده است.

تاکنون در استان تهران موردی گزارش نشده‌است

در این زمینه محمد زاده مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران با بیان اینکه تاکنون موردی مبنی براثرگذاری افزایش قیمت‌های ناشی از نوسانات نرخ ارزوطلا برمسکن مهر گزارش نشده است گفت: باتوجه به اینکه پروژه های مسکن مهر عموما در مراحل پایانی و در مرحله بالای90درصد هستند، نوسانات و التهابات ارز و دلار تاثیری بر این پروژه به جای نگذاشته است.

وی با تاکید براینکه ضبط ضمانت نامه های پیمانکاران مسکن مهر روال چند ماهه دارد و دارای فرآیند قانونی است گفت: بنده ازاستان های دیگربی اطلاع هستم ، اما دراستان تهران که پروژه های مسکن مهر برای شهرهای بالای 25هزار نفرساخته شده است، تاکنون گزارشی مبنی براثرگذاری التهابات و نوسانات ارز و طلا بر روی اتمام واحدهای مسکونی مهر گزارش نشده است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران با یادآوری این موضوع که اساسا واحدهای مسکن مهر درمراحل پایانی اتمام کار هستند و بنابراین نوسانات والتهابات بازارارز تاثیری برروند تکمیل این واحدها ندارد گفت: اگردراستانی پیمانکاران مدعی این هستند که اداره وراه وشهرسازی تهدید به ضبط ضمانت نامه آنها را کرده است باید گفت که احتمال دارد که قصورپیمانکاران مربوط به ماه های قبل باشد وبه همین دلیل درمعرض ضبط ضمانتنامه قرارگرفته اند.

وی گفت: خوشبختانه دراستان تهران،گزارشی دراینباره به اداره راه وشهرسازی ارائه نشده است.

تکمیل 90درصدی پروژه‌های مسکن مهر در استان البرز

اما درهمین زمینه، تقی رضایی، مدیر کل راه وشهرسازی استان البرز نیز همسو با اظهارات محمد زاده گفت: در این استان نیز تاکنونی گزارشی درباره تاثیرگذاری روند نوسانات نرخ ارز و طلا برتکمیل واحدهای مسکونی مهر گزارش نشده است.

وی با یادآوری این موضوع که با توجه به اینکه واحدهای مسکن مهر درمراحل پایانی اتمام هستند بنابراین می توان گفت که التهابات ارز تاثیری براین بازار به جای نگذاشته است گفت: اگرپیمانکاری به مدعی است که تحت تاثیر سایرمشکلات ثانویه روند پروژه تحت مدیریتش طولانی شده و درنتیجه با گرانی های اخیرتلاقی کرده است، این موارد قابل مذاکره است و می‌تواند دراین زمینه با کارفرما متبوع خود وارد مذاکره و تعامل شود.

مدیرکل راه وشهرسازی استان البرزدرعین حال با تاکید بر اینکه ضبط ضمانت نامه های پیمانکاران دارای روال قانونی است تاکید کرد: فعلا این استان با چنین مشکلی مواجه نیست.

سیاست وزارت راه دربرخورد با مشکلات مسکن مهر بگیر و ببندی نیست

اما در همین زمینه شریفی، مدیرکل راه شهرسازی استان کرمانشاه نیز درگفت وگو با خبرنگار صما با تاکید بر اینکه سیاست وزارت راه وشهرسازی دربرخورد با مشکلات مسکن مهر بگیر و ببندی نیست.

گفت: پیش ازاین نیز به دلیل مشکلات ناشی ازتورم درمسکن مهر مشکلاتی ایجاد شده بود که درنهایت سبب ایجاد تاخیر درروند تکمیل واحدهای مسکونی مهر شده بود.

وی با یادآوری این موضوع که تلاش می کنیم مشکلات را با تدبیرحل کنیم گفت: بالاخره مدیران وزارت راه وشهرسازی قبلا با چنین مشکلاتی رو به رو بوده اند وسعی کرده اندکه با تدبیرنسبت به رفع آن اقدام کنند.

مدیرکل راه وشهرسازی استان کرمانشاه گفت: باتوجه به مشکلات مربوط به تورم سعی می کنیم به جای اینکه به پیمانکاران فشار بیاوریم با تدبیرو با مذاکره نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.

انتهای پیام/

کدخبر:0221

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar