۱۵:۵۱ - ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - 29 September 2018
کد خبر: ۵۰۸۳۹
جواب دانشگاه امام حسین به استعلام نظام مهندسی تهران:
دانشگاه امام حسین اصالت مدرک مهندسی سیدمهدی هاشمی، نامزد هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را تایید نکرد.
مدرک مهندسی سیدمهدی هاشمی جعلی است/ لغو پروانه اشتغال به کار به دستور آخوندی

به گزارش «صما»، مدرک مهندسی عمران سیدمهدی هاشمی، رئیس اسبق شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و رئیس کمیسیون عمران دوره قبل مجلس شورای اسلامی جعلی بوده و فاقد اصالت است.

امورآموزش دانشگاه امام حسین در این مدرک تاکید کرده که این گواهی به منظور شروع به کار در یگان مربوطه( سپاه) صادر شده و ارزش دیگری ندارد.

تصویر مدرک تحصیلی سیدمهدی هاشمی
پاسخ دانشگاه امام حسین به استعلام سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران
عباس آخوندی درنامه ای خطاب به حامد مظاهریان: مدرک تحصیلی سیدمهدی هاشمی، رئیس اسبق نظام مهندسی ساختمان کشور و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی دوره قبل جعلی است

سیدمهدی هاشمی در دوره قبل انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان رد صلاحیت شد، اما براساس اخبار رسیده در این دوره نامزد هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران است.

به گزارش «صما»، هاشمی در دوره قبل همزمان رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بود که این امر خلاف قانون بوده و مورد اعتراض برخی از متخصصان امر قرار گرفت اما چون در زمان طرح این موضوع تنها یک سال از زمان ریاست وی در شورای مرکزی این سازمان باقی مانده بوده این مهم پیگیری نشد.

اما در حال حاضر این سئوال وجود دارد که نماینده مجلس که به کرسی قانوگذاری تکیه می‌زند چطور با مدرک جعلی و همزمان در مسند مجری قانون هم قرار می‌گیرد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان یک سازمان مردم نهاد و تخصصی چندین دوره است که گرفتار لابی، رانت و فسادهای مالی بزرگی شده و از رسالت اصلی و قانونی خود یعنی اعتلا و ارتقا جامعه مهندسی به دوره مانده است.

در حال حاضر این سازمان بیشتر به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شده است.

به گزارش «صما»، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی هم در نامه‌ای به حامد مظاهریان، با تاکید بر این‌که انتخاب سیدمهدی هاشمی در سال 1388 با تردیدهای جدی همراه و اقدام غیرقانونی دولت پیشین در انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مشهود بوده، اعلام کرده: پروانه اشتغال به کار مهندسی سیدمهدی هاشمی به دلیل جعلی بودن باید لغو گردد و همچنین نامبرده باید کلیه مبالغ و منافع مادی که بدون حق از این راه کسب کرده را به سازمان نظام مهندسی ساختمان بازگرداند.

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۸
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
0
0
ایشان کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز دارند و پروانه ایشان معماری است نه عمران. آقای وزیر بیشتر تحقیق کنند تا گاف های به این بزرگی ندن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
0
0
ایشان کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز دارند و پروانه ایشان معماری است نه عمران. آقای وزیر بیشتر تحقیق کنند تا گاف های به این بزرگی ندن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
0
0
به کجا رسیده ایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
0
0
پس چرا تا حالا کسی چیزی نمیگفت؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar