۱۲:۱۳ - ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - 03 October 2018
کد خبر: ۵۰۸۸۷
نماینده مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی اقدام وزارت راه و شهرسازی در مبارزه با فساد خصوصا در حوزه نظام مهندسی را قدم خوبی در جهت اصلاح امور دانست و گفت: وزارت راه و شهرسازی باید دقت كند تا مسیر اصلاح را طی كرده و با شناسایی نقاط آسیب و نارسایی‌هایی كه احتمال دارد در این مكانیزم وجو داشته باشد، آن‌ها را رفع كند.

اردشیر نوریان نماینده استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تأكید براینكه نظام مهندسی یك مجموعه صنفی، تخصصی و مدنی در حوزه صنعت ساختمان به شمار می‌رود گفت: نظام مهندسی باید حوزه ساختمان را به طور تخصصی مدیریت كرده و همواره جایگاه برنامه‌ریزی، نظارت و راهبردی خود را حفظ كند.

نوریان در این‌باره افزود: قطعا در نقش نظارتی و راهبردی سازمان نظام مهندسی هیچ تردیدی وجود ندارد اما باید به این موضوع توجه داشته باشیم كه روند انتخابات نظام مهندسی، اعضای این سازمان و جایگاه آن‌ها به گونه‌ای نباشد كه مشمول استفاده از فرصت‌های رانتی باشد.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأكید براینكه قطعا تمامی افرادی كه در این مسئولیت نقشی داشته و فعالیت می‌كنند باید مطابق با قانون انتخاب و عمل كنند گفت: متاسفانه درحال حاضر بعضی موضوعات به شكلی اداره می‌شود كه این ۲ اصل را زیر سوال برده و در عین حال با اصل شفافيتو نظارت تخصصی بر امور كاملا حر‌فه‌ای مغایرت دارد.

نماینده مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود اقدام آخوندي و وزارت راه و شهرسازی در مبارزه با فساد خصوصا در حوزه نظام مهندسی را قدم خوبی در جهت اصلاح امور دانست و گفت: وزارت راه و شهرسازی باید دقت كند تا مسیر اصلاح را طی كرده و با شناسایی نقاط آسیب و نارسایی‌هایی كه احتمال دارد در این مكانیزم وجوداشته باشد، آن‌ها را رفع كند.

نوریان همچنین با اشاره به جایگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی بر امور جاری كشور خاطرنشان كرد: این جایگاه نظارتی، مجلس را ملزم می‌كند تا علاوه بر اشرافیت كامل به موضوع، بر روند اقدامات این سازمان نیز نظارت داشته و به مسیر اصلاح كمك كند.

وی در پایان با اشاره به ۲ دیدگاه مجزا از سوی نمایندگان مجلس در این حوزه اعلام كرد: برخی از نمایندگان معتقدند وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با این رویه، مسیر را اصلاح و آن را پیش ببرد در حالی كه برخی دیگر آن را به صلاح ندانسته و تصور می‌كنند این اقدام باعث ایجاد نوعی ممیزی در روند كار سازمان می‌شود كه هر دو دیدگاه باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar