۰۹:۵۷ - ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - 04 October 2018
کد خبر: ۵۰۸۹۴
اولین رئیس شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان زوایای جدیدی از فساد و تخلف در سازمان نظام‌مهندسی را افشا کرد.

محمد غرضی، رئیس ادوار اول تا چهارم شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی تهران در گفت‌وگو با ایلنا در رابطه با اخبار منتشر شده درباره جعل مدرک و حقوق ضایع‌شده مهندسان توسط سید مهدی هاشمی گفت: در این خصوص مطلب اصلی این است که در ابتدا باید توجه کرد در سال ۹۰ تعداد اعضای هیئت‌مدیره شورای مرکزی استان تهران ۱۵ نفر بوده که با یک اقدام غیرمعمول و با اعلام وزارتخانه این تعداد به ۲۵ نفر افزایش می‌یابد و با این اقدام سید مهدی هاشمی که نفر بیست و پنجم لیست منتخبین بود به هیات مدیره راه می‌یابد.

وی افزود: در همین راستا پس از اقدام غیرقانونی وزارت راه و شهرسازی بنده به دیوان عدالت اداری شکایت کردم و دیوان عدالت نیز در ابتدا، رای به تخلف صورت گرفته داد، تخلفات را تائید کرده و حکم تغییر تعداد و ابطال اقدام صورت گرفته را اعلام کرد بااین‌حال اما پس از چند وقت، قاضی حکم خود را پس گرفت.

غرضی ادامه داد: پس از ابطال حکم دیوان عدالت اداری شاهد آن بودیم که نفر بیست و پنجم لیست به‌صورت آسانسوری به ریاست شورای مرکزی رسید درحالی‌که بنده در شورای مرکزی دارای ۹۰ درصد آرا مأخوذه بودم.

اولین رئیس شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در رابطه با این موضوع که ادعا شده امضاء احمدی‌نژاد نیز در حکم ریاست سید مهدی هاشمی بر شورای مرکزی نظام‌مهندسی نیز جعل‌شده است، گفت: اینکه فردی توانسته باشد مدارک آن را به قوه قضاییه ببرد کمتر روی‌داده اما بنده اطلاع زیادی در این خصوص ندارم.

وی در خصوص تخلفات دیگری که در سازمان نظام مهندسی در آن زمان روی‌داده است، اظهار داشت: موضوع تخلفات و فسادهایی که در آن زمان روی‌داده است مستلزم پیگیری است این در حالی است که اراده‌ای برای جلوگیری و پیگیری آن وجود نداشته است چراکه اگر بررسی شود خواهیم یافت در همان دوره نیز اتهاماتی متوجه نظام‌مهندسی بوده و بسیاری در این تخلفات شرکت داشته‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar