۰۹:۲۸ - ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - 06 October 2018
کد خبر: ۵۰۸۹۶
«صما» بررسی می‌کند:
انتخابات سازمان نظام‌مهندسی ساختمان برای معرفی اعضای هیات‌مدیره دوره هشتم استان‌ها به پایان رسید و علی‌رغم همه فرازو فرودها، موافقت‌ها و مخالفت‌ها، شکایت بردن‌ها و نامه‌نگاری‌ها، همه 365 نفری که از صندوق رای بیرون آمده‌اند تا سه سال آینده سکان‌دار سازمان در استان خود و به‌تبع آن در کشور خواهند بود.
منتخبان هیات‌مدیره هشتم نظام‌مهندسی! امروز 30 مهرماه است

به گزارش «صما» تجربه نشان داده است که عموما برندگان این انتخابات تا چند روز نخست مشغول نوشتن و پاسخ دادن به پیام‌های تبریک دوستان، همکاران و حامیان خود هستند اما هدف از این نوشتار توجه دادن منتخبان محترم به چند نکته است که غفلت از آن‌ها می‌تواند به ناکارآمدی سازمان بینجامد:

امروز 30 مهرماه 1397 است: هیات‌مدیره‌های منتخب دوره هشتم با خود فرض کنید که امروز 30 مهرماه است و طبق برنامه در 29 مهرماه اعتبارنامه‌های خود را دریافت کرده‌اید و بر کرسی هیات‌مدیره سازمان استان خود نشسته‌اید؛ چه برنامه‌ای برای سازمان دارید؟

آیا قرار است در اولین گام چند نفر به کارمندان سازمان به‌عنوان منشی و مشاور و مسئول دفتر اضافه کنید؟ آیا قرار است وزن‌کشی کشید و برای گرفتن کرسی‌های هیات رئیسه به امتیازدهی و امتیاز گرفتن و توسل به آبستراکسیون و از رسمیت انداختن جلسات از اکثریت بپردازید؟ آیا همان‌گونه که در شعارهای انتخاباتی موج می‌زد همچنان اعضای سازمان را صاحبان اصلی سازمان و خود را نمایندگان اعضا برای انتظام امور حرفه می‌دانید؟

همه پرسش‌های فوق و بسیاری موضوعات دیگر، ارزش آن را دارد که در این دو هفته باقی‌مانده تا دریافت اعتبارنامه خود به آن بیندیشید.

سازمان نیازمند شفافیت عملکرد است: سازمانی که در هزار توی خود گرفتار شده باشد، تصمیمات پشت درهای بسته گرفته شود، اجازه نفوذ و ورود اعضا برای اطلاع از تصمیم‌گیری‌ها و فرایندهای سازمانی وجود نداشته باشد، بازرسان سازمان در فرایندی قانونمند و مستقل شکل نگیرد، فعالیت‌های سازمان و اعضای هیات‌مدیره در معرض دید اعضا نباشد و مجامع عمومی و گزارش تراز و بودجه سازمان در مسیری غیر شفاف انجام شود، نمی‌توان به عملکرد و آینده آن امید بست.

اتاق شیشه‌ای سازمان فقط یک شعار انتخاباتی نیست که با انتخاب هیات‌مدیره تاریخ‌مصرف آن به پایان برسد. شفافیت سازمان یک ضرورت است که باید برای آن برنامه داشت و دائما آن را پایش کرد که ایجاد و راه‌اندازی سامانه حرفه‌ای مهندسان می‌تواند گامی کوچک اما مهم در این زمینه باشد.

سازمان باید پیش‌بینی پذیر باشد: سازمانی که رفتار و فعالیت آن پیش‌بینی پذیر نباشد به‌شدت مستعد ایجاد فساد است. اگر عملکردهای سازمان بر اساس قوانین، ضوابط و دستورالعمل‌های مدون استوار باشد یعنی سازمانی پیش‌بینی پذیر وجود دارد. به‌عنوان‌مثال اگر روسای دفاتر نمایندگی سازمان در شهرستان‌های استان بر اساس یک روال مشخص انتخاب شوند که این روال کاملا شفاف و ضابطه‌مند باشد.

مطمئنا در انتخاب آنها و نحوه فعالیت آنها هیچ‌گونه اعمال سلیقه شخصی و یا رانتی به وجود نخواهد آمد؛ چون طبق فرایندی که مشخص است کاملا قابل پیش‌بینی خواهد بود که چه کسانی صلاحیت این جایگاه‌ها را دارند. این پیش‌بینی پذیر بودن سازمان در همه شئون آن قابل تسری است از نحوه استخدام برای پست‌های سازمانی گرفته تا چگونگی هزینه کردهای سازمان، پرداخت حقوق و حق جلسات اعضا، نحوه برخورد با موضوع کارهای انتخابی و کارهای ارجاعی و هر آنچه که جزو وظایف سازمان و هیات‌مدیره است؛ اگر پیش‌بینی پذیر باشد که باعث سلامت سازمان خواهد بود اما اگر فعالیت‌های سازمانی قابل پیش‌بینی بر اساس قوانین و فرایندهای مشخص نباشد بدون شک فضایی برای ایجاد فساد، رانت و تصمیمات سلیقه‌ای خواهد بود.

اعضای هیات‌مدیره جایگاه حقوقی یافته‌اند: هر یک از کاندیداها به‌عنوان یک شخص حقیقی اگر هر اعمال و رفتاری داشته‌اند در آینه شخص حقیقی خودشان سنجیده می‌شده است اما از امروز تا سه سال آینده با رای اعضای سازمان صاحب یک شخصیت حقوقی نیز شده‌اند یعنی هیات‌مدیره سازمان استان محسوب می‌شوند.

آنها در ویترین نظام‌مهندسی استان هستند و هر رفتار و منش و نحوه برخورد آنها با موضوعات در قاب و جایگاه حقوقی آنها دیده می‌شود و مورد قضاوت قرار می‌گیرد و توجه داشته باشند که این جایگاه هیات‌مدیره به‌طور امانت و به مدت سه سال در اختیارشان قرار داده شده است. امانت‌داری؛ بسیار سخت، حساس و خطیر است به این جایگاهی که امانت گرفته‌اید اعتبار بیشتر ببخشید، از این جایگاه امانی برای شخص خود اعتبار نخرید.

هیات‌مدیره‌های محترم و منتخب دوره هشتم با خود فرض کنید که امروز 30 مهرماه سال 1400 است و طبق برنامه، سه سال دوره شما به پایان رسیده است و باید کرسی را به هیات‌مدیره‌های دوره نهم واگذار کنید پس این فرصت کوتاه سه‌ساله را غنیمت شمرده و در اولین روز تشکیل هیات‌مدیره دوره هشتم با هم سوگند یاد کنید که جز به منافع سازمان، اعضا و مردم نیندیشید و به وظایف و اختیارات هیات‌مدیره که در قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان مشخص شده است وفادار باشید.

انتهای پیام/

کدخبر:0225

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar