۱۲:۳۴ - ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - 10 October 2018
کد خبر: ۵۰۹۴۷
مدیرعامل شرکت لوله گستر گلپایگان د گفت‌وگو با «مجله ساختمان»:
شرکت لوله گستر گلپایگان با بیش از دو دهه سابقه درخشان، پیشرو درزمینهٔ تولید لوله و اتصالات یو پی‌وی‌سی و پلی‌اتیلن، مقصد خود را رشد و بهبود تأسیسات صنعت ساختمان و بخش کشاورزی برای ایران و کشورهای هم‌جوار انتخاب کرده است.
توان فنی بالا راز ماندگاری تولیدکننده‌ها‌ در دوران تحریم است

به گزارش«مجله ساختمان»رسالت و خط‌‌ مشی این شرکت مشتری مداری و تولید محصولات باکیفیت جهت مشتریان داخلی و خارجی است که به‌دقت ، کیفیت، دوام، تحویل به‌موقع و خدمات پس از فروش اهمیت می‌دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر رضا سخایی مدیرعامل این شرکت پاسخ گوی سؤالات ما بوده است .

با توجه به اینکه بیشترین مصرف آب در کشور در دو بخش کشاورزی و ساختمانی است محصولات شما به چه میزان می‌تواند در کاهش هد رفت آب مؤثر واقع شود؟

به‌طورکلی محصولات پی‌وی‌سی در کاهش مصرف در بخش ساختمانی و کشاورزی، نقشی ندارد اما محصولات پلی‌اتیلن نقش به سزایی در کاهش و مدیریت صحیح مصرف آب در بخش کشاورزی دارد یعنی به‌نوعی سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود چون حداقل 40 درصد در مصرف آب صرفه‌جوئی می‌کند.

با توجه به نوسانات ارز و نبود مواد اولیه چه مشکلاتی برای تولید دارید؟ آیا دولت و مسئولان در این امر شما رو یاری می‌کنند؟

در حال حاضر رشد چهارصد درصدی قیمت مواد اولیه ضربه سنگینی بر پیکره‌ی صنعت وارد کرده است؟ متأسفانه آتش دلال‌بازی در کشور دود را در چشم تولیدکننده و مصرف‌کننده نموده، تشخیص تولیدکننده‌ی واقعی از غیرواقعی در این کشور ساده‌ترین کارهاست ولی متأسفانه هیچ عزم جدی برای امر از طرف مسئولین دیده نشده! ملت و همچنین صنعتگران قربانی سیاست‌های دلالانه گردیده‌اند.

ازآنجایی‌که تأسیسات در دوام و استحکام بنا مؤثر است محصولات باکیفیت در بخش لوله و اتصالات به چه میزان می‌تواند در عدم فرسودگی بنا مؤثر باشد؟

تأثیر بسزایی دارد همان‌گونه که مستحضر هستید تأسیسات قلب ساختمان است و هرچه بادوام‌تر و مستحکم‌تر باشد خسارت واردشده ناشی از آن به بخش‌های دیگر ساختمان قطعاً کمتر خواهد بود و بنابراین طول عمر بنا را افزایش خواهد داد.

اهمیت حمایت و توجه به داشتن و فن‌آوری در عرصه تأسیسات مطالبی بفرمایید در این خصوص شرکت شما چه فعالیت‌هایی داشته است؟

لازمه حضور و ادامه فعالیت در بازار امروز به‌روز بودن محصولات و توان فنی واحد تولیدی است. در این زمینه نیز شرکت لوله گستر گلپایگان اقدام به برگزاری مستمر دوره‌های آموزش تخصصی برای کارکنان و برگزاری همایش‌های تخصصی در مراکز استان‌ها برای مجریان تأسیسات کرده است.

آيا توانستید بازار مطلوبی برای صادرات در این زمینه ایجاد کنید؟

به لطف خداوند بازارهای نسبتاً مناسبی در کشورهای عراق و افغانستان توانسته‌ایم ایجاد کنیم ولی اخیراً به دلیل نوسانات ارزی و قوانین دست‌وپا گیر بانک مرکزی در خصوص عرضه ارز در سامانه نیما این روند دچار اخلال شده است.

در پایان لازم به ذکر است که این شرکت، به‌عنوان واحد نمونه استاندارد و همچنین برای چندمین سال متوالی به‌عنوان تعاونی نمونه استان برگزیده‌شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar